Terapia światłem oraz jej zalety

admin Zabiegi zdrowotne , , , , , ,

W ostatnim czasie nad wyraz powszechne są zabiegi fototerapii. Fototerapia jest naświetlaniem przy pomocy właściwego rodzaju światła, które ma właściwości lecznicze i dużo większą moc niż zwyczajne lampy. Umożliwia leczenie depresji spowodowanej niedostatkiem słońca we wczesnych godzinach, zwłaszcza podczas zimy. Deficyt światła może przyczynić się m.in. do zaburzeń cyklu snu, wahania nastroju, kłopotów z koncentracją oraz nieprawidłowości w rytmie wydzielania hormonów.

leczenie światłem

Autor: Keoni Cabral
Źródło: http://www.flickr.com

Niniejsza terapia powinna być stosowana dwukrotnie w ciągu dnia, wtedy wywoła skuteczne rezultaty. Najwłaściwsze pory to rano oraz wieczór, dwie godziny przed zaśnięciem. Idealny czas pojedynczego seansu powinien wynosić około godziny. W czasie zabiegu możemy zająć się innymi rzeczami, m.in. poczytać książkę nie zapominając, aby czasami spojrzeć na lampę. Lampa do fototerapii przynosi efekty nie tylko w wymienionej na początku depresji, lecz także może efektywnie działać w przypadku przypadłości skórnych oraz krzywicy u najmłodszych. Jedną z najważniejszych zalet fototerapii jest możliwość jej samodzielnego przeprowadzania w domu. Jest to jednocześnie całkowicie bezpieczny zabieg. Można go też przeprowadzić w licznych sanatoriach bądź ośrodkach Spa, w których zabiegi wykonują doświadczeni lekarze i fizykoterapeuci. Lampa do fototerapii nie może spowodować oparzeń, bowiem nie wydziela promieniowania UV. Nie można zapominać również o atutach związanych z poprawą samopoczucia a także zredukowaniem schorzeń skórnych. Fototerapia może przynieść naprawdę świetne wyniki, jeśli stosuje się ją zgodnie z zaleceniami przez okres około 3 tyg.. Zdarzają się jednak pacjenci, na których nie wywiera wpływu – wtedy trzeba znaleźć inne wspomagające sposoby lecznicze, które wywołają oczekiwaną poprawę – więcej o światłoterapii.

Autor: Marcus Vegas

Trzeba pamiętać, że fototerapii nie można przeprowadzać w przypadku chorych cierpiących na schorzenia narządu wzroku bądź zażywających leki powodujące nadwrażliwość na światło. Przeszkodą jest również migrena. Jeśli jednak wymienione przypadłości nas nie dopadły, możemy oczywiście stosować zabiegi przy pomocy lampy do fototerapii i zapomnieć depresji sezonowej, która odbiera radość życia przez ciągłe zmęczenie i drażliwość. Więcej na: .

You May Also Like..

Znany problem to uroda, jaka przemija i środki, jakie pomogą dłużej zachować urodę. To temat tabu, chociaż nie wiadomo do końca dlaczego

Nie ma chyba okresu w życiu, kiedy to nie przejmujemy się swoim wyglądem. Czy to wiek dojrzewania czy wiek średni, zawsze pojawia się jakaś wątpliwość związana z tym tematem. No tak to wygląda, ponieważ nasz wygląd zewnętrzny to coś,co nas reprezentuje i trudno nie starać się o swój wygląd. Się wie, że wygląd nie jest najważniejszy, gdyż liczą się inne rzeczy, nasz charakter i to, co mamy w środku, ale nie zaprzeczymy, w wielu sprawach nam pomaga. Nie musimy nawet być chodząca pięknością, czasami wystarczą małe zmiany, żeby poczuć efekt.

W jaki sposób wreszcie masz okazję się porządnie odprężyć?

Relaks jest potrzebny dla absolutnie każdego z nas – dokładnie tak jak choćby tlen. Jednak ogólnie nie można mówić, że umiemy się zrelaksować. Wiem to po sobie! Nawet jeżeli mam trochę wolnego, to tak czy siak zamiast relaksować się, poszukuję innych zajęć. Potem nieustannie skarżę się na stres, etc. Mam wielką nadzieję, iż po napisaniu tego artykułu nareszcie nieco się zrelaksuję. W końcu Usługi jak hybryda Siedlce nigdy nie są nieprzyjemne. Można śmiało powiedzieć, że jest dużo technik relaksacyjnych, które są uzależniające. Wcale nie żartuję…

Zabiegi u dentysty dzięki którym zęby zaprezentują się jako bardziej zadbane.

We wszystkich środkach masowego przekazu dzisiaj rozmawia się o tym, by posiadać zdrowo się prezentujący, lśniący uśmiech. W związku z tym nie jest dziwne, iż tego typu dziedzina jak dentystyka estetyczna stała się tak bardzo popularna. Pozostaje to z pewnością czymś, co zasługuje na zauważenie, ponieważ śmiało da się uznać, iż ta branża wyraźnie idzie do przodu.