Terapia światłem oraz jej zalety

admin Zabiegi zdrowotne, Zdrowa żywność , , , , , ,

W ostatnim czasie nad wyraz powszechne są zabiegi fototerapii. Fototerapia jest naświetlaniem przy pomocy właściwego rodzaju światła, które ma właściwości lecznicze i dużo większą moc niż zwyczajne lampy. Umożliwia leczenie depresji spowodowanej niedostatkiem słońca we wczesnych godzinach, zwłaszcza podczas zimy. Deficyt światła może przyczynić się m.in. do zaburzeń cyklu snu, wahania nastroju, kłopotów z koncentracją oraz nieprawidłowości w rytmie wydzielania hormonów.

Niniejsza terapia powinna być stosowana dwukrotnie w ciągu dnia, wtedy wywoła skuteczne rezultaty.

Kliknij ten odsyłacz – ta wskazówka spod linku (http://www.gabinetpsychologiczny.sos.pl/) ujawni całkowicie nową porcję materiałów na temat, który być może okazać się warty uwagi.

Najwłaściwsze pory to rano oraz wieczór, dwie godziny przed zaśnięciem. Idealny czas pojedynczego seansu powinien wynosić około godziny. W czasie zabiegu możemy zająć się innymi rzeczami, m.in. poczytać książkę nie zapominając, aby czasami spojrzeć na lampę. Lampa do fototerapii przynosi efekty nie tylko w wymienionej na początku depresji, lecz także może efektywnie działać w przypadku przypadłości skórnych oraz krzywicy u najmłodszych. Jedną z najważniejszych zalet fototerapii jest możliwość jej samodzielnego przeprowadzania w domu. Jest to jednocześnie całkowicie bezpieczny zabieg. Można go też przeprowadzić w licznych sanatoriach bądź ośrodkach Spa, w których zabiegi wykonują doświadczeni lekarze i fizykoterapeuci. Lampa do fototerapii nie może spowodować oparzeń, bowiem nie wydziela promieniowania UV. Nie można zapominać również o atutach związanych z poprawą samopoczucia a także zredukowaniem schorzeń skórnych. Fototerapia może przynieść naprawdę świetne wyniki, jeśli stosuje się ją zgodnie z zaleceniami przez okres około 3 tyg.. Zdarzają się jednak pacjenci, na których nie wywiera wpływu – wtedy trzeba znaleźć inne wspomagające sposoby lecznicze, które wywołają oczekiwaną poprawę – więcej o światłoterapii.

Autor: Marcus Vegas

Trzeba pamiętać, że fototerapii nie można przeprowadzać w przypadku chorych cierpiących na schorzenia narządu wzroku bądź zażywających leki powodujące nadwrażliwość na światło. Przeszkodą jest również migrena. Jeśli jednak wymienione przypadłości nas nie dopadły, możemy oczywiście stosować zabiegi przy pomocy lampy do fototerapii i zapomnieć depresji sezonowej, która odbiera radość życia przez ciągłe zmęczenie i drażliwość. Więcej na: .

You May Also Like..

Ginekolog – lekarz schorzeń kobiecych

Kobiety bardzo często zaniedbują swoje zdrowie, co jest spowodowane najczęściej szybkim tempem ich życia. Zajęcia domowe, opieka nad dziećmi i w dodatku jeszcze wiele zadań związanych z pracą zawodową – to wszystko powoduje, że sporo osób unika kontrolnych wizyt u specjalisty. Kobiety powinny jednak między innymi bardziej dbać o własne kontakty ze specjalistą, zwłaszcza tym jakim jest ginekolog.

Powody do zrobienia sobie operacji plastycznych

Powody do zrobienia sobie operacji plastycznej uszu są rozmaite. Zwykle sprowadzają się do dużego kompleksu odstających małżowin. To wyróżnianie się bywa często obiektem kpin.

W jakim miejscu zbadać się na organizmy pasożytnicze

W dzisiejszych czasach problemem trapiącym mnóstwo ludzi są różnego rodzaju choroby. Aby możliwa była efektywna kuracja, zdecydowanie niezbędna jest trafna diagnostyka. Na szczęście współczesna medycyna pozwala na przeprowadzenie dziesiątek testów podczas chociażby rutynowego pobrania próbki krwi, a jest to zaledwie jeden z wielu innych możliwych do zrobienia testów.