Terapia światłem oraz jej zalety

admin Zabiegi zdrowotne, Zdrowa żywność , , , , , ,

W ostatnim czasie nad wyraz powszechne są zabiegi fototerapii. Fototerapia jest naświetlaniem przy pomocy właściwego rodzaju światła, które ma właściwości lecznicze i dużo większą moc niż zwyczajne lampy. Umożliwia leczenie depresji spowodowanej niedostatkiem słońca we wczesnych godzinach, zwłaszcza podczas zimy. Deficyt światła może przyczynić się m.in. do zaburzeń cyklu snu, wahania nastroju, kłopotów z koncentracją oraz nieprawidłowości w rytmie wydzielania hormonów.

leczenie światłem

Autor: Keoni Cabral
Źródło: http://www.flickr.com

Niniejsza terapia powinna być stosowana dwukrotnie w ciągu dnia, wtedy wywoła skuteczne rezultaty.

Kliknij ten odsyłacz – ta wskazówka spod linku (http://www.gabinetpsychologiczny.sos.pl/) ujawni całkowicie nową porcję materiałów na temat, który być może okazać się warty uwagi.

Najwłaściwsze pory to rano oraz wieczór, dwie godziny przed zaśnięciem. Idealny czas pojedynczego seansu powinien wynosić około godziny. W czasie zabiegu możemy zająć się innymi rzeczami, m.in. poczytać książkę nie zapominając, aby czasami spojrzeć na lampę. Lampa do fototerapii przynosi efekty nie tylko w wymienionej na początku depresji, lecz także może efektywnie działać w przypadku przypadłości skórnych oraz krzywicy u najmłodszych. Jedną z najważniejszych zalet fototerapii jest możliwość jej samodzielnego przeprowadzania w domu. Jest to jednocześnie całkowicie bezpieczny zabieg. Można go też przeprowadzić w licznych sanatoriach bądź ośrodkach Spa, w których zabiegi wykonują doświadczeni lekarze i fizykoterapeuci. Lampa do fototerapii nie może spowodować oparzeń, bowiem nie wydziela promieniowania UV. Nie można zapominać również o atutach związanych z poprawą samopoczucia a także zredukowaniem schorzeń skórnych. Fototerapia może przynieść naprawdę świetne wyniki, jeśli stosuje się ją zgodnie z zaleceniami przez okres około 3 tyg.. Zdarzają się jednak pacjenci, na których nie wywiera wpływu – wtedy trzeba znaleźć inne wspomagające sposoby lecznicze, które wywołają oczekiwaną poprawę – więcej o światłoterapii.

Autor: Marcus Vegas

Trzeba pamiętać, że fototerapii nie można przeprowadzać w przypadku chorych cierpiących na schorzenia narządu wzroku bądź zażywających leki powodujące nadwrażliwość na światło. Przeszkodą jest również migrena. Jeśli jednak wymienione przypadłości nas nie dopadły, możemy oczywiście stosować zabiegi przy pomocy lampy do fototerapii i zapomnieć depresji sezonowej, która odbiera radość życia przez ciągłe zmęczenie i drażliwość. Więcej na: .

You May Also Like..

Przydatne rady o genetyce

Genetyka jest jedną z dziedzin medycyny, obecnie niezwykle potrzebną. Zajmuje się bowiem na przykład zagadnieniami schorzeń o podłożu genetycznym, które występują stosunkowo często. Im więcej zaś energii poświęca się na zgłębianie tego rodzaju zagadnień, tym większa jest szansa na zapobieganie i leczenie ludzi z wadami wrodzonymi. Genetyka zajmuje się też określaniem cech dziedzicznych takich jak na przykład elementy wyglądu. Z tego powodu na przykład do poradni genetycznych zgłaszają się ludzie chcący określić tożsamość ojca dziecka, tego rodzaju badania są bowiem w tych miejscach wykonywane.

Wady mowy wywołują spory wpływ na człowieka- sprawdź, jak temu zapobiegać

Może się wydawać, iż jeśli ktoś od dzieciństwa ma trudności z wymową, to jest do niej tak przyzwyczajony, iż właściwie nie zwraca na to uwagi. Niestety pozostali ludzie, a zwłaszcza dzieci potrafią być tutaj bardzo wstrętne, więc często wyśmiewają nawet minimalne pomyłki. To wszystko może prowadzić do tego, iż dana osoba jeszcze bardziej zagłębia się w swojej wadzie, a co okropniejsze jeszcze w dodatku rozpoczyna się wycofywać w siebie. I chociaż niby jesteśmy tolerancyjni, to jednak ciągle zwracamy zbyt wielką uwagę na osoby, które mają kłopot z jąkaniem się.

Doskonały poziom a chirurgia

Najwyższy poziom, którym odróżnia się dziedzina medycyny taka jak chirurgia w naszym kraju, to efekt długiej pracy nad udoskonalaniem możliwości. Doskonały chirurg ma ogromne doświadczenie, które zwykle zbierał nie tylko w Polsce, lecz też za granicą. Znakomicie przygotowany do swojej pracy może zagwarantować pełne bezpieczeństwo. Niemałe zaufanie pacjentów mówi samo za siebie, więc warto zwrócić uwagę na rankingi lekarzy, tak niezwykle popularne w internecie.