Terapia światłem oraz jej zalety

admin Zabiegi zdrowotne, Zdrowa żywność , , , , , ,

W ostatnim czasie nad wyraz powszechne są zabiegi fototerapii. Fototerapia jest naświetlaniem przy pomocy właściwego rodzaju światła, które ma właściwości lecznicze i dużo większą moc niż zwyczajne lampy. Umożliwia leczenie depresji spowodowanej niedostatkiem słońca we wczesnych godzinach, zwłaszcza podczas zimy. Deficyt światła może przyczynić się m.in. do zaburzeń cyklu snu, wahania nastroju, kłopotów z koncentracją oraz nieprawidłowości w rytmie wydzielania hormonów.

leczenie światłem

Autor: Keoni Cabral
Źródło: http://www.flickr.com

Niniejsza terapia powinna być stosowana dwukrotnie w ciągu dnia, wtedy wywoła skuteczne rezultaty.

Kliknij ten odsyłacz – ta wskazówka spod linku (http://www.gabinetpsychologiczny.sos.pl/) ujawni całkowicie nową porcję materiałów na temat, który być może okazać się warty uwagi.

Najwłaściwsze pory to rano oraz wieczór, dwie godziny przed zaśnięciem. Idealny czas pojedynczego seansu powinien wynosić około godziny. W czasie zabiegu możemy zająć się innymi rzeczami, m.in. poczytać książkę nie zapominając, aby czasami spojrzeć na lampę. Lampa do fototerapii przynosi efekty nie tylko w wymienionej na początku depresji, lecz także może efektywnie działać w przypadku przypadłości skórnych oraz krzywicy u najmłodszych. Jedną z najważniejszych zalet fototerapii jest możliwość jej samodzielnego przeprowadzania w domu. Jest to jednocześnie całkowicie bezpieczny zabieg. Można go też przeprowadzić w licznych sanatoriach bądź ośrodkach Spa, w których zabiegi wykonują doświadczeni lekarze i fizykoterapeuci. Lampa do fototerapii nie może spowodować oparzeń, bowiem nie wydziela promieniowania UV. Nie można zapominać również o atutach związanych z poprawą samopoczucia a także zredukowaniem schorzeń skórnych. Fototerapia może przynieść naprawdę świetne wyniki, jeśli stosuje się ją zgodnie z zaleceniami przez okres około 3 tyg.. Zdarzają się jednak pacjenci, na których nie wywiera wpływu – wtedy trzeba znaleźć inne wspomagające sposoby lecznicze, które wywołają oczekiwaną poprawę – więcej o światłoterapii.

Autor: Marcus Vegas

Trzeba pamiętać, że fototerapii nie można przeprowadzać w przypadku chorych cierpiących na schorzenia narządu wzroku bądź zażywających leki powodujące nadwrażliwość na światło. Przeszkodą jest również migrena. Jeśli jednak wymienione przypadłości nas nie dopadły, możemy oczywiście stosować zabiegi przy pomocy lampy do fototerapii i zapomnieć depresji sezonowej, która odbiera radość życia przez ciągłe zmęczenie i drażliwość. Więcej na: .

You May Also Like..

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Nasz tryb życia nie jest dobry dla naszego zdrowia. Spędzamy o wiele za dużo czasu w naszym miejscu pracy. A kiedy przychodzimy po morderczym dniu do swoich czterech kątów, zwykle zajmujemy miejsce przed komputerem i w taki sposób marnujemy swój wolny czas, który jesteśmy w stanie zaplanować na przykład na uprawianie sportu. Aktywność fizyczna to idealne lekarstwo na różnego rodzaju dolegliwości układu kostnego, które dają się we znaki ludziom, posiadającym siedzący tryb pracy. Zazwyczaj spędzamy nasz ośmiogodzinny dzień pracy przy biurku w nieprawidłowej pozycji. Nie robimy sobie również koniecznych przerw ani nie wykonujemy jakichkolwiek ćwiczeń fizycznych. Bardzo cierpią na tym nasze stawy, a także mięśnie.

W jaki sposób możemy efektywnie zadbać o swoją higienę?

Każdy z nas doskonale wie, że utrzymywanie niezwykle dobrego poziomu higieny niejednokrotne wymusza na nas stosowanie najlepszych środków. W tym miejscu należałoby wspomnieć, że na szczęście o swoją higienę dbają nie tylko kobiety, co wielokrotnie było przyjmowane za powszechny zwyczaj, ale również mężczyźni, którzy niejednokrotnie wydają duże sumy finansowe na zakup odpowiednich środków.

Możliwości związane ze studiowaniem medycyny

Patrząc na lekarza takiego jak anestezjolog, wymienić należy jego najistotniejsze obowiązki. Do istotnych trzeba przede wszystkim dokonywanie znieczulenia. Następnymi funkcjami jest prowadzenie intensywnej terapii oraz ogólne leczenie bólu. Możliwości, które ma do dyspozycji lekarz tej specjalności są bezgraniczne, więc warto decydować się na sprawdzone opcje. Duża praktyka niezaprzeczalnie pozwala specjaliście na podejmowanie właściwych decyzji.