
W związku z powyższym po II wojnie światowej postanowiono wprowadzić prace, które miały przyczyniać się do standaryzacji wszelakich rozwiązań: technicznych, handlowych czy organizacyjnych. Przykład? Europalety, które dzięki temu, że są uniwersalne, są odpowiednie dla różnych wózków widłowych. Systemy zarządzania jakością ISO są praktycznie normą w przedsiębiorstwach. Certyfikaty jakości informują o tym, że firma jest wiarygodna, przykładnie funkcjonuje, oraz, świadczy swoje usługi zgodnie z obowiązującym systemem zarządzania oraz polityką jakości.

Nad poprawą działań w firmie czuwa auditor wewnętrzny ISO (więcej opinii na ten temat) (wejdź tu). Do podstawowych obowiązków auditora zaliczyć można np. nadzór nad dokumentami jakości oraz szeroko pojęta kontrola nad systemami wdrożonymi do przedsiębiorstwa. W momencie nieprawidłowości doradza, jakie działania powinno się przedsięwziąć (np. badania penetracyjne), aby poprawić błędy w zarządzaniu jakością oraz uniknąć ich powstawaniu w przyszłości.
Auditor wewnętrzny ma odpowiedzialną i wszechstronną pracę. Z tego tytułu cieszy się poważaniem i prestiżem w firmie. Sprawuje obowiązki przy samym zarządzie spółki i jest swego rodzaju pełnomocnikiem, doradcą z zakresu systemu zarządzania przedsiębiorstwem.