Warto jeździć na rowerze

Wraz z rozpoczęciem lata, zaczyna się czas na rowery. Zasiadamy na rower i jedziemy przed siebie, odwiedzamy przydrożne atrakcje, zaglądamy w zakamarki, których nie da się obejrzeć, jadąc samochodem, oddychamy świeżym, letnim powietrzem. Tak, to się nazywa życie.

rower bmx

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Podróżować można samemu, ale najfajniej robić to z wraz z całą rodziną. Właśnie zakupiliście sobie wspaniałe rowery cruisery, a wasza pociecha pomyka przed wami na nowiutkim rowerze bmx. Chcieliście sprezentować mu podobny do waszego, ale wyraził się, że woli bmx, bo to taka wspaniałą maszyna, jakby traktory akumulatorowe dla dzieci, co nie dotyczy jak najbardziej prędkości, bo tą stara się rozwijać jak największą (na jaką mu pozwalacie), chodzi mu o opony, w rowerze typu bmx są one zdecydowanie grube i solidne.

Lato to naprawdę rowerowy czas.

Jeżeli zafascynował Cię omawiany artykuł, to wejdź na odnośnik tutaj (https://wilanow.varsovia.edu.pl/misja/), jaki zaprowadzi Cię do wartościowej strony – ona starannie omawia ten temat.

Widać to na każdym kroku, zwłaszcza, że ta tendencja wzrasta, a jazda rowerem staje się coraz popularniejsza. Jeszcze kiedyś były tylko składaki, dzisiaj są i owszem także, przeżywają drugą młodość, coraz więcej ludzi się na nie decyduje, ale poza tym mamy ogromny wybór rowerów. Poza wspomnianymi cruiserami, bmx-ami (markowe produkty w korzystnych cenach: BMX), mamy także rowery trekkingowe, holenderskie czy szosówki. Dla każdego znajdzie się odpowiedni rower. Podobnie, jak teraz rośnie ilość biegających regularnie, tak jazda na rowerze stała się sposobem na życie.

Rozumieją to najlepiej ludzie, traktujący rower jako podstawowy środek transportu, ci, którzy wyjeżdżają na wakacje i podróżują na rowerach. Nie straszne im przeszkody, a obce kraje i lądy to ciekawe miejsca, potrafią dojechać tam, gdzie nikogo nie było przedtem, przywożą ciekawe wspomnienia, pokazują, że tak właśnie można żyć.

Jednocześnie nie dokładają do tego żadnej ideologii, ich podróże nie są medialne, nie potrzebują poklasku, robią to dla siebie, dla swoich wartości. Czasami jednak muszą być słyszany, jak ci, co podróżują, aby zebrać pieniądze na coś dobrego.

Jeżeli zaciekawiły Cię treści w tym tekście, to doczytaj tutaj (https://varsovia.edu.pl/) następne wątki na dalszej stronie, która podpięta jest pod tym linkiem.

Nie jest to jednak żadna sława, lecz wewnętrzny obowiązek, który nakazuje jechać przed siebie, oraz jednocześnie pomagać innym. Czy można wymyślić coś lepszego: siła własnych mięśni i ekologiczny styl życia. Czy jest coś piękniejszego?