Wymarzony urlop

Ciągnące się kilometrami piaszczyste plaże, stara cywilizacja, urocze wsie, urzekająca pustynia, uzdrowiska wschodniego wybrzeża oraz w niczym im nie ustępująca wysepka w sercu Morza Śródziemnego – Djerba, oferująca rozmaitość sportów wodnych – oto Tunezja od swej najlepszej strony!

Towarzyscy ludzie zamieszkujący obręb o bogatym uformowaniu terenu, począwszy od zalesionych gór a także wybrzeży po oazy i pustynie. Oprócz tego pełna zbytku architektura mauretańska – spowita aurą tajemniczości i surowości fenicka Kartagina a także poetyczne rzymskie ruiny. Tunezja jawi się nam jako wyśnione miejsce na wypoczynek.

zobacz tutaj

Źródło: iiimillenium.pl

W największym stopniu imponującym zabytkiem Tunezji jest olbrzymi amfiteatr w El-Dżemie, stanowiący świadectwo powodzenia rzymskiej Afryki i rzemiosła jej konstruktorów, przywołujący wspomnienia morderczych walk gladiatorów a także prezentacji z uczestnictwem dzikich zwierząt.

Tunezja jest krajem do którego obieżyświaty podróżują szczególnie w czasie tzw. wysokiego sezonu, a więc poczynając od czerwca, aż do września (choć tak naprawdę sezon trwa tutaj od maja do listopada). Najogromniejsze upały występują w miesiącach letnich plus jeszcze wrzesień. Wówczas musimy liczyć się z gigantyczną falą turystów z przeróżnych zakątków globu, zalewających wybrzeża, centra miejscowości oraz oblegającą największe tunezyjskie muzea.

Począwszy od października aż do listopada możemy spodziewać się krótkotrwałych opadów deszczu, natomiast od stycznia do kwietnia – aczkolwiek jest w dalszym ciągu cieplutko (od 16 do 20 stopni ) – deszcz pada nieomal codziennie.

Opublikowane tutaj uwagi ze strony to godne polecenia źródło informacji – na pewno Cię zaabsorbuje, gdyż odnosi się kwestii omówionej w tym tekście.

W czasie zimowo-jesiennym, wakacje w Tunezji dobrze jest zaplanować na wyspie Dżarba, gdzie klimat jest łagodny, zaś woda bardzo ciepłą.

Wyjazd wakacyjny

Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com
Podróżując do Tunezji nie możemy zapominać o zabraniu z sobą olejków z dużymi filtrami UV (często zdarzają się pośród urlopowiczów poparzenia słoneczne a także przegrzania), nakrycia głowy i okulary przeciwsłoneczne też muszą być standardowym ekwipunkiem. Zabierzmy również z sobą obuwie do pływania, by ustrzec się pokaleczenia się podczas relaksu na plaży, a również lekkie odzienia z włókien naturalnych.

Najlepiej wakacje w Tunezji planować już w styczniu, niemniej jednak wakacje last minute również mogą być ciekawą ofertą nie tylko dla spóźnionych.