Terapia światłem oraz jej zalety

W ostatnim czasie nad wyraz powszechne są zabiegi fototerapii. Fototerapia jest naświetlaniem przy pomocy właściwego rodzaju światła, które ma właściwości lecznicze i dużo większą moc niż zwyczajne lampy. Umożliwia leczenie depresji spowodowanej niedostatkiem słońca we wczesnych godzinach, zwłaszcza podczas zimy. Deficyt światła może przyczynić się m.in. do zaburzeń cyklu snu, wahania nastroju, kłopotów z koncentracją oraz nieprawidłowości w rytmie wydzielania hormonów.

leczenie światłem

Autor: Keoni Cabral
Źródło: http://www.flickr.com

Niniejsza terapia powinna być stosowana dwukrotnie w ciągu dnia, wtedy wywoła skuteczne rezultaty. Najwłaściwsze pory to rano oraz wieczór, dwie godziny przed zaśnięciem. Idealny czas pojedynczego seansu powinien wynosić około godziny. W czasie zabiegu możemy zająć się innymi rzeczami, m.in.

Na tej stronie jest wiele rzeczowych wiadomości, jednak szybko sprawdź także dodatkowe szczegółowe informacje dom opieki pod warszawą. One również są bez wątpliwości warte uwagi.

poczytać książkę nie zapominając, aby czasami spojrzeć na lampę. Lampa do fototerapii przynosi efekty nie tylko w wymienionej na początku depresji, lecz także może efektywnie działać w przypadku przypadłości skórnych oraz krzywicy u najmłodszych. Jedną z najważniejszych zalet fototerapii jest możliwość jej samodzielnego przeprowadzania w domu. Jest to jednocześnie całkowicie bezpieczny zabieg. Można go też przeprowadzić w licznych sanatoriach bądź ośrodkach Spa, w których zabiegi wykonują doświadczeni lekarze i fizykoterapeuci. Lampa do fototerapii nie może spowodować oparzeń, bowiem nie wydziela promieniowania UV. Nie można zapominać również o atutach związanych z poprawą samopoczucia a także zredukowaniem schorzeń skórnych. Fototerapia może przynieść naprawdę świetne wyniki, jeśli stosuje się ją zgodnie z zaleceniami przez okres około 3 tyg.. Zdarzają się jednak pacjenci, na których nie wywiera wpływu – wtedy trzeba znaleźć inne wspomagające sposoby lecznicze, które wywołają oczekiwaną poprawę – więcej o światłoterapii.

Autor: Marcus Vegas

Trzeba pamiętać, że fototerapii nie można przeprowadzać w przypadku chorych cierpiących na schorzenia narządu wzroku bądź zażywających leki powodujące nadwrażliwość na światło. Przeszkodą jest również migrena. Jeśli jednak wymienione przypadłości nas nie dopadły, możemy oczywiście stosować zabiegi przy pomocy lampy do fototerapii i zapomnieć depresji sezonowej, która odbiera radość życia przez ciągłe zmęczenie i drażliwość. Więcej na: .