Nerwica – nowa choroba cywilizacyjna

ból

Źródło: http://www.sxc.hu

Każda era w dziejach świata odbiła swój ślad nie tylko w rozwoju cywilizacyjnym i postępie gospodarczym ale również miała ogromny wpływ na kondycję fizyczną i umysłową ludzkości. Zarazy oraz plagi związane z brakiem higieny i brakiem znajomości medycyny ustąpiły miejsca nowym chorobom cywilizacyjnym takim jak nerwice, zaburzenia łaknienia czy chorobom układu krążeniowego.

Czym się objawia nerwica?

Olbrzymi pośpiech, ciągły stres, zbyt duża ilość obowiązków i nadmierne ambicje w jakie wpędza nas środowisko lub my sami powodują, że oduczamy się relaksować i nie poświęcamy sobie odpowiednio dużo uwagi.

Jeśli odnalezienie dodatkowych danych na omawiany temat jest dla Ciebie niesamowicie ważne, to aby je zdobyć prześledź witrynę, na jakiej je niewątpliwie zobaczysz.

Zapominamy o tym, że nasz organizm nie jest bezduszną maszyną i ma swoje potrzeby, których niezaspokojenie przez dłuższy czas może skutkować bardzo poważną chorobą taką jak nerwica. Nerwicą nazywamy zaburzenia psychiczne oraz emocjonalne o różnym stopniu nasilenia, które skutkują problemami z funkcjonowaniem w społeczeństwie i nawiązywaniem kontaktów międzyspołecznych. Choroba może wziąć początek z zaburzeń snu, ciągłego poczucia strachu, poddenerwowania i wzrastać na sile w różnych okresach życia. Bardzo poważnymi skutkami nierozpoznanej i nieleczonej nerwicy mogą być silne stany lękowe, fobie, stany depresyjne, które mogą prowadzić do chorób takich jak schizofrenia czy nawet do samobójstw.

Jak zaobserwować nerwicę?

Pierwszym etapem do zdiagnozowania nerwicy jest nie bagatelizowanie początkowych jej symptomów, takich jak nieustanne poddenerwowanie, obniżone poczucie własnej godności, zmienność nastrojów czy wybuchy złości. Jeżeli ciągle mamy poczucie nie realizowania się i niezadowolenia a przy tym nie jesteśmy w stanie chociaż na moment odseparować się od problemów w pracy czy w życiu prywatnym to może być to początkowy sygnał ostrzegawczy nerwicy.Leniwe chwile z książką i relaks przy muzyce – czyli jak nie dać się nerwicy

Jeżeli coraz częściej zaczynamy łapać się na tym, że praca i kłopoty przerastają nas do tego stopnia, że przegapiamy pozytywne aspekty naszej egzystencji to czas aby się zatrzymać i przewartościować priorytety w naszym otoczeniu. Ważnej jest, aby nauczyć się odpoczywać i relaksować poprzez słuchanie muzyki, czytanie ulubionej książki, naukę tańca czy pisanie opowiadań. Relaksowanie się i nabieranie dystansu jest kluczowym elementem naszej egzystencji, tak samo ważnym jak nasza praca czy przyjaciele. Nie zapominajmy o tym, że analizowanie i ciągłe przejmowanie się problemami nie rozwikła ich. Często to my sami powiększamy je do zbyt dużych rozmiarów nie dbając o naszą psychikę. Nie dopuśćmy do tego, aby nerwica odebrała nam radość z życia i doprowadziła nas do obłędu. nerwica – dowiedz się więcej o leczeniu nerwic

Źródło: nowafarmacja.com.pl