od100.org

Gdzie znaleźć profesjonalnego internistę?

lekarz
Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com
Choroba może przydarzyć się każdemu, choć nikt za nią nie tęskni i raczej nie cieszy się, gdy się zacznie. Z tej przyczyny każdemu potrzebny jest od czasu do czasu dobry internista. Warszawa jest miastem, w jakim swoje usługi oferuje wielu fachowców, jednak jak wybrać tego odpowiedniego? Najważniejsze to zweryfikować kilka czynników.

Hospicjum a zakres opieki

Opieka szpitalna a opieka w hospicjum
Autor: Armstrong
Źródło: Armstrong
Hospicjum jest to jednostka działająca w celu wsparcia pacjentów w krańcowych stadiach ich choroby. Hospicja rozmieszczone są w całej Polsce, dlatego niezależnie od miejsca, w którym poszukiwanie jest hospicjum, Śląsk i inne tereny kraju proponują znakomite placówki zapewniające wsparcie i opiekę nad chorymi. Wyróżnia się hospicja stacjonarne oraz domowe. Czym się odróżniają?

Uwaga na zakwaszenie organizmu!

obiad
Autor: Trubble
Źródło: http://www.flickr.com
Choć cierpi na to aż 80 procent Europejczyków, to wiedza o tym, iż jest to zakwaszenie organizmu umyka gdzieś naszej uwadze. A to niedobrze, bo dolegliwość ta jest niezbyt przyjemna a do tego utrudniająca życie. Powoduje podatność na choroby, osłabienie i senność, powoduje problemy z włosami i ze skórą. Warto mieć świadomość, czym właściwie jest zakwaszenie organizmu i w jaki sposób powinno się z nim walczyć.

Rehabilitacja - ważna jest psychika

Rehabilitacja po wypadku
W chwili, gdy wychodzimy ze szpitala potrzebna jest nam rehabilitacja. Kraków jest miejscem, w którym na pewno znajdziemy pasujące do naszej przypadłości ośrodki rehabilitacyjne.

Ciekawe rady o genetyce

probówki u genetyka
Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Genetyka jest jedną z dziedzin medycyny, aktualnie niezwykle potrzebną. Zajmuje się bowiem między innymi zagadnieniami chorób genetycznych, które mają miejsce dość często. Im więcej zaś czasu poświęca się na zgłębianie tego rodzaju zagadnień, tym więcej jest szans na zapobieganie i stworzenie odpowiednich terapii dla ludzi z wadami wrodzonymi. Genetyka zajmuje się także określaniem cech dziedzicznych takich jak przykładowo elementy wyglądu. Dlatego na przykład do poradni genetycznych zgłaszają się ludzie chcący określić tożsamość ojca dziecka, takie testy są bowiem w tych miejscach przeprowadzane.

Jak mieć uśmiech jak z Hollywood?

Autor: Materiały prasowe
Chyba nie ma innego lekarza, którego tak bardzo się obawiamy. Chodzenie do stomatologa przyprawia nas o dreszcze. Najzabawniejsze jest to, że przed tym lekarzem drżą głównie ludzie w sile wieku. Czy to jednakże dostateczny powód, aby nie chodzić do dentysty wcale? Najnowsze statystyki są przerażające. Mnóstwo Polaków ma kłopoty ze swoim uzębieniem. Najgorsze jest jednak to, że również nasze pociechy cierpią na próchnicę.

Zadbaj o dobry stan swoich zębów

dentysta
Autor: jamesvandyke
Źródło: http://www.flickr.com
Nikomu nie musimy chyba nawet mówić o tym, jak niezwykle ważne jest dla każdego z nas nieustanne dbanie o jak najlepszy stan swoich zębów. Przecież lekceważące podejście do kwestii z tym związanych może często być przyczyną naprawdę poważnych problemów zdrowotnych – w tym obszarze zbiera się wiele różnych zarazków, które potrafią atakować inne regiony ciała. Same dolegliwości jamy ustnej nie należą raczej do przyjemnych rzeczy, bowiem przewlekły ból zębów może całkowicie uniemożliwić nam normalne, codzienne funkcjonowanie. Ponadto nie da się zaprzeczyć temu, że piękny i zdrowy uśmiech jest po prostu niezwykle ważnym elementem naszego wyglądu zewnętrznego, więc jeżeli będziemy nawet trochę zaniedbywali takie kwestie to być może nigdy nie będziemy prezentowali się naprawdę dobrze w oczach innych ludzi. Warto zatem wiedzieć o tym, że aktualnie skuteczne dbanie o takie kwestie jest już tak łatwe, jak praktycznie jeszcze nigdy przedtem.