od100.org

Gdzie znaleźć profesjonalnego internistę?

lekarz
Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com
Choroba może trafić się każdemu, choć nikt za nią nie tęskni i raczej nie cieszy się, gdy się pojawi. Z tego powodu każdemu potrzebny jest od czasu do czasu rzetelny internista. Warszawa jest miastem, w którym swoje usługi oferuje wielu lekarzy, tylko jak wybrać tego odpowiedniego? Najistotniejsze to skontrolować kilka czynników.

Hospicjum a zakres opieki

Opieka szpitalna a opieka w hospicjum
Autor: Armstrong
Źródło: Armstrong
Hospicjum jest to placówka działająca w celu wsparcia chorych w krańcowych stadiach ich choroby. Hospicja rozlokowane są w całej Polsce, zatem bez względu na miejsce, w którym potrzebne jest hospicjum, Śląsk i inne obszary kraju oferują świetne instytucje zapewniające wsparcie oraz opiekę nad chorymi. Wyróżnia się hospicja stacjonarne oraz domowe. Czym się różnią?

Uwaga na zakwaszenie organizmu!

obiad
Autor: Trubble
Źródło: http://www.flickr.com
Choć cierpi na to aż 80 procent Europejczyków, to wiedza o tym, iż jest to zakwaszenie organizmu umyka gdzieś naszej uwadze. A to niedobrze, bo dolegliwość ta jest niezbyt przyjemna a do tego utrudniająca życie. Powoduje podatność na choroby, osłabienie i senność, powoduje problemy z włosami i ze skórą. Warto mieć świadomość, czym właściwie jest zakwaszenie organizmu i w jaki sposób powinno się z nim walczyć.

Rehabilitacja - ważna jest psychika

Rehabilitacja po wypadku
W chwili, gdy wychodzimy ze szpitala potrzebna jest nam rehabilitacja. Kraków jest miejscem, w którym na pewno znajdziemy pasujące do naszej przypadłości ośrodki rehabilitacyjne.

Ciekawe rady o genetyce

probówki u genetyka
Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Genetyka jest jedną z gałęzi medycyny, we współczesności niezwykle potrzebną. Zajmuje się bowiem na przykład tematyką schorzeń genetycznych, które zdarzają się stosunkowo często. Im więcej zaś energii poświęca się na zgłębianie tego rodzaju zagadnień, tym większa jest szansa na zapobieganie i leczenie ludzi z wadami wrodzonymi. Dziedzina ta zajmuje się również określaniem elementów dziedzicznych takich jak przykładowo elementy wyglądu. Z tego powodu przykładowo do poradni zajmujących się badaniami genetycznymi zgłaszają się osoby chcące ustalić tożsamość ojca dziecka, tego typu testy są bowiem w tych miejscach przeprowadzane.

Jak mieć uśmiech jak z Hollywood?

Autor: Materiały prasowe
Chyba nie ma drugiego takiego specjalisty, którego tak strasznie się obawiamy. Wizyta u dentysty przyprawia nas o ciarki na plecach. Najśmieszniejsze jest to, że tego lekarza boją się przede wszystkim dojrzali ludzie. Czy to jednakże wystarczający powód, aby nie zaglądać do niego wcale? Najnowsze badania są wstrząsające. Mnóstwo Polaków ma kłopoty ze swoimi zębami. Najstraszniejsze jest jednak to, że też nasze latorośle cierpią na choroby uzębienia.

Zadbaj o dobry stan swoich zębów

dentysta
Autor: jamesvandyke
Źródło: http://www.flickr.com
Nikomu nie musimy chyba nawet mówić o tym, jak niezwykle istotne jest dla każdego człowieka stałe dbanie o dobry stan swoich zębów. Przecież lekceważące podejście do kwestii z tym związanych może nierzadko być przyczyną naprawdę poważnych problemów zdrowotnych – w tym obszarze zbiera się wiele różnych zarazków, które potrafią atakować pozostałe regiony ciała. Same choroby jamy ustnej nie są raczej niczym szczególnie przyjemnym, bo ostry ból zębów może skutecznie utrudniać nam nasze życie codzienne. Ponadto chyba każdy zgodzi się co do tego, że piękny i zdrowy uśmiech stanowi po prostu niezwykle istotny element naszego wyglądu zewnętrznego, zatem jeżeli będziemy chociaż trochę zaniedbywali owe kwestie to być może nigdy nie będziemy prezentowali się naprawdę dobrze w oczach innych ludzi. Warto więc zdawać sobie sprawę z tego, że obecnie możemy skutecznie dbać o takie sprawy tak łatwo, jak praktycznie jeszcze nigdy przedtem.