od100.org

Długi weekend z plecakiem

nocleg
Autor: Matthias Mueller
Źródło: http://www.flickr.com
Od czasów powstania I Rzeczpospolitej aż do rozbiorów a później w czasach II Rzeczypospolitej byliśmy państwem wielonarodowym. Od wielu wieków byliśmy mozaiką wielu narodowości a od 1569 roku państwem oficjalnie federacyjnym, łączącym w jednym organizmie państwowym dwa niegdysiejsze królestwa, jakie do tej daty łączyła jedynie osoba władcy. Od początku więc byliśmy jakbyśmy to określili dziś krajem wielonarodowym. Tak było aż do końca II Wojny Światowej, niezależnie od niekorzystnych zmian politycznych które w ciągu tych stuleci nasze państwo spotykały. Dopiero II Wojna oraz okres tuż po wojnie odmieniły tę sytuację.

Kino to genialna pasja dla wszystkich

Istnieje całe mnóstwo najróżniejszych obszarów kultury które posiadają w chwili obecnej ogromne grono miłośników we wszystkich krajach świata. Do tych zdecydowanie najważniejszych z nich na pewno zalicza się film. Wprawdzie w porównaniu do niektórych odmian sztuki takich jak muzyka czy malarstwo kino jest trochę młode, ale z drugiej strony w bardzo krótkim czasie awansowało ono do naprawdę wysokiego poziomu. Nie można jednak się temu dziwić, ponieważ chyba każdy przyzna rację co do tego, że konkretne filmy posiadają unikalny urok. Dają one swym twórcom właściwie nieograniczone możliwości jeśli chodzi o przekazywanie odbiorcom własnych treści, więc na tym polu sztuki wyrosło już wielu wybitnych artystów.

Urlop pełen wrażeń w Chorwacji

morze
Źródło: www.morguefile.com
Prawdopodobnie każdy człowiek marzy o tym aby obejrzeć choć trochę świata. Podróże zwłaszcza zagraniczne są cudowną atrakcją dla osób zainteresowanych innymi kulturami, dla osób chcących poznawać historię, nowe smaki, nowych ludzi. Nie trzeba wcale wyrzucać majątku, żeby takie marzenia urzeczywistniać. Obecnie biura podróży proponują nam wyjazdy w bardzo interesujące miejsca, w bardzo przyzwoitych cenach. Coraz bardziej popularne są wyjazdy do Chorwacji.