od100.org

Długi weekend z plecakiem

nocleg
Autor: Matthias Mueller
Źródło: http://www.flickr.com
Od czasów I Rzeczpospolitej aż do rozbiorów a następnie w czasach II Rzeczypospolitej stanowiliśmy państwo wielonarodowe. Od wielu wieków byliśmy mozaiką wielu narodowości a od 1569 roku państwem oficjalnie sfederowanym, łączącym w jednym organizmie państwowym dwa niegdysiejsze księstwa, jakie do tej daty łączyła jedynie unia personalna. Od zarania więc byliśmy jakbyśmy to nazwali współcześnie państwem wielonarodowym. Tak było aż do końca II Wojny Światowej, niezależnie od strasznych zmian politycznych które w ciągu tychże lat nasze państwo spotykały. Dopiero Druga Wojna Światowa i okres tuż po wojnie położyły takiemu stanowi rzeczy kres.

Kino to genialna pasja dla wszystkich

Możemy wymienić sporo różnych obszarów kultury które posiadają w chwili obecnej bardzo szerokie grono miłośników na całym świecie. Do tych zdecydowanie najważniejszych z nich na pewno należy film. Co prawda w porównaniu do innych odmian sztuki takich jak muzyka albo malarstwo kino jest trochę młode, ale jednocześnie w bardzo krótkim czasie zdołało ono awansować do naprawdę wysokiego poziomu. Trudno jednak byłoby się temu dziwić, ponieważ zapewne każdy zgodzi się co do tego, że konkretne filmy posiadają niepowtarzalny urok. Oferują one swoim twórcom praktycznie nieograniczone możliwości jeśli chodzi o przekazywanie widzom poszczególnych treści, zatem na tym polu sztuki wyrosło już całe mnóstwo wyjątkowych artystów.

Urlop pełen wrażeń w Chorwacji

morze
Źródło: www.morguefile.com
Chyba każdy z nas marzy o tym by obejrzeć choć trochę świata. Podróże zwłaszcza zagraniczne są cudowną atrakcją dla ludzi zainteresowanych innymi kulturami, dla osób chcących poznawać historię, inne smaki, ciekawych ludzi. Nie musimy wcale wyrzucać majątku, aby takie marzenia urzeczywistniać. Obecnie biura podróży proponują nam wyjazdy w bardzo fascynujące miejsca, w bardzo atrakcyjnych cenach. Bardzo popularne od kilku lat są wyjazdy do Chorwacji.