od100.org

Długi weekend z plecakiem

nocleg
Autor: Matthias Mueller
Źródło: http://www.flickr.com
Od czasów I Rzeczpospolitej aż do rozbiorów a później w czasach II Rzeczypospolitej stanowiliśmy państwo wielonarodowe. Od wielu wieków stanowiliśmy mozaikę wielu narodowości a od 1569 r. krajem oficjalnie federalnym, łączącym w jednym państwie 2 niegdysiejsze księstwa, jakie do tej daty łączyła jedynie osoba władcy. Od początku zatem byliśmy jakbyśmy to nazwali dziś krajem wielonarodowym. Tak było aż do końca II Wojny Światowej, niezależnie od niekorzystnych zmian politycznych które w przeciągu tychże wieków nasze państwo spotykały. Dopiero Druga Wojna i okres tuż po niej odmieniły tę sytuację.

Kino to genialna pasja dla wszystkich

Istnieje całe mnóstwo najróżniejszych obszarów kultury które posiadają w chwili obecnej ogromne grono miłośników we wszystkich krajach świata. Do tych zdecydowanie najważniejszych z nich na pewno zalicza się film. Wprawdzie w porównaniu do niektórych odmian sztuki takich jak muzyka czy malarstwo kino jest trochę młode, ale z drugiej strony w bardzo krótkim czasie awansowało ono do naprawdę wysokiego poziomu. Nie można jednak się temu dziwić, ponieważ chyba każdy przyzna rację co do tego, że konkretne filmy posiadają unikalny urok. Dają one swym twórcom właściwie nieograniczone możliwości jeśli chodzi o przekazywanie odbiorcom własnych treści, więc na tym polu sztuki wyrosło już wielu wybitnych artystów.

Urlop pełen wrażeń w Chorwacji

morze
Źródło: www.morguefile.com
Prawdopodobnie każdy człowiek marzy o tym aby obejrzeć choć trochę świata. Podróże zwłaszcza zagraniczne są cudowną atrakcją dla osób zainteresowanych innymi kulturami, dla osób chcących poznawać historię, nowe smaki, nowych ludzi. Nie trzeba wcale wyrzucać majątku, żeby takie marzenia urzeczywistniać. Obecnie biura podróży proponują nam wyjazdy w bardzo interesujące miejsca, w bardzo przyzwoitych cenach. Coraz bardziej popularne są wyjazdy do Chorwacji.