od100.org

Które rozwiązania wybrać, by zachować nasze zdrowie?

Zadbaj o rodziców na emeryturze
Autor: FuturePR
Źródło: FuturePR
Zachowanie naszego zdrowia w właściwym stanie jest zadaniem niezmiernie trudnym. W toku bowiem rozmaitych czynności, które po wielokroć są związane z urzeczywistnianiem przez nas pracy bardzo łatwo o kontuzję czy innego rodzaju zranienie naszego ciała.

Doceniajmy fizjoterapeutów, ponieważ robią wiele dobrego!

masaż
Autor: Janice Waltzer
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy jesteśmy w bardzo dobrej formie fizycznej, no zasadniczo nie jesteśmy pewnie gwiazdami sportu, ale możemy żyć w normalny sposób, i tak nie doceniamy tego stanu. Z niemalże wszystkim tak u nas jest: gdy jesteśmy dzieciakami nie potrafimy docenić tego, ponieważ pragniemy wreszcie być pełnoletni - a gdy mamy przy sobie miłość, często zapominamy, że to ogromne szczęście, które trzeba szanować, ciągle pielęgnować. Bo po stracie będzie niefajnie.

Humanista kontra ścisłowiec

Nauka: humaniści vs. ścisłowcy
Autor: shho
Źródło: http://sxc.hu
Jeśli humanista twierdzi, że „świat schodzi na psy”, to ścisłowiec zacznie wieszać na nim te psy, ukazując swoją przewagę w obecnej rzeczywistości. Słowa humanisty oczywiście są zbyt dosadne, ponieważ świat jest za bardzo skomplikowany, ażeby mówić o nim w sposób czarno-biały, jednakowoż trzeba potwierdzić, że ludzie o bardziej matematycznych czy fizycznych (ścisłe nauki) zdolnościach mają trochę łatwiej. A co się dzieje w tej sytuacji z humanistami? Albo wpadają na jakiś pomysł, lub przybici udają się do pośredniaka.

Zadbaj o zdrowy kręgosłup

Schorzenia związane z kręgosłupem? W sumie są dzisiaj niejako mega plagą! Zapewne przede wszystkim z takiej przyczyny, że nawet niezwykłe krzesło, a może bardziej fotel, nie spowoduje, iż ten człowiek, który w zupełności nie potrafi dbać o własny kręgosłup, na swoje nieszczęście po niedługim odstępie czasu zauważymy, że nieustannie "nawala mu" kręgosłup. W żadnym wypadku nie powinniśmy deprecjonować jego bardzo dużego znaczenia, bo choć nie doceniamy tej części ciała, z pewnością jest potrzebna do dobrego życia!

Jeżeli możliwa jest rehabilitacja, w żadnym razie nie można dać za wygraną!

Proteza nogi, protezy kończyn dolnych
Autor: DFID - UK Department for International Development
Źródło: http://www.flickr.com
Zdrowie to branża na którą tak jakby w żadnym przypadku nie powinno braknąć pieniędzy. Przecież chodzi w tym momencie o to, że no jakby nie patrzeć jeśli kasy zabraknie, zdrowie i życie ludzi będzie w niebezpieczeństwie. W żadnym przypadku nie możemy zatem dopuścić do tego by nasze zdrowie, a może nawet życie, było chociażby minimalnie zagrożone. Trzeba pamiętać, że jeśli w rachubę wchodzi akurat polska służba zdrowia, w zasadzie często jedynym ratunkiem jest na nasze nieszczęście korzystanie z prywatnych usług.

Kontuzja - nie lekceważ!Leczenie kontuzji

kontuzja w sporcie
Autor: Christian Rowlands
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy, kto uprawia jakikolwiek sport w którymś momencie dozna jakiejś kontuzji. Jest to tak naprawdę nieuniknione, ale nie może być powodem do rozpaczy. Różne elementy naszego ciała czasem po prostu odmawiają posłuszeństwa. Czasami wystarcza jeden nieuważny krok, żeby zrobić sobie krzywdę. To nie znaczy jednakże, że trzeba odrzucić naszą pasję. Wystarczy tylko właściwa diagnoza i dobre leczenie. Nawet najbardziej ostrożny sportowiec będzie tego zdania
.

Negatywne efekty stresu w naszym życiu

psycholog
Źródło: http://www.sxc.hu/
Stres jest wiecznie obecny w naszej codzienności. Jest to bardzo potrzebny stan w naszym ciele. Odrobinka stresu pobudza nas do aktywności, sprawia, że zbieramy się w sobie i radzimy sobie z problemami błyskawicznie. Jest on nieodłączną częścią naszego funkcjonowania, stąd też musimy umieć sobie z tym poradzić, tak, aby działał na naszą korzyść. Jednak nierzadko bywa tak, że stres zaczyna być dla nas po prostu szkodliwy. Wtedy należy natychmiast rozwiązać ten problem. Jeśli zlekceważymy takiego wroga, możemy tego potem gorzko żałować.

Portale z ocenami lekarzy

Lekarz
Źródło: sxc.hu
Każdy czasem musi odwiedzić gabinet lekarski. To bezdyskusyjne, że od medyka wymagamy wiedzy i dobrego podejścia do człowieka. Niestety, rzeczywistość bywa brutalna. Doktorzy, niezależnie czy to jest ginekolog w Olsztynie czy dentysta w Krakowie, bywają niedouczeni, leniwi i po prostu odpychający.

Języki dla biznesu

Indywidualny kurs języków obcych
Autor: Moose
Źródło: http://www.moose.pl
To naturalne, że w współczesnym biznesie ekstremalnie ważna jest umiejętność rozmawiania w obcym języku. Można to zauważyć w wielu aspektach życia – w szkołach już od wczesnych lat jest nauczany angielski, a przeglądając oferty pracy zwraca uwagę to, że pracodawcy cenią sobie zdolności językowe pracownika.