od100.org

Które rozwiązania wybrać, by zachować nasze zdrowie?

Zadbaj o rodziców na emeryturze
Autor: FuturePR
Źródło: FuturePR
Zachowanie naszego zdrowia w właściwym stanie jest zadaniem wybitnie trudnym. W toku bowiem różnorodnych czynności, które po wielokroć są związane z urzeczywistnianiem przez nas pracy wybitnie łatwo o kontuzję czy innego rodzaju uszkodzenie naszego ciała.

Doceniajmy fizjoterapeutów, ponieważ robią wiele dobrego!

masaż
Autor: Janice Waltzer
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy jesteśmy w bardzo dobrej formie fizycznej, no w zasadzie nie jesteśmy zapewne sportowcami, ale mamy okazję funkcjonować normalnie, tak czy siak nie umiemy doceniać tego szczęścia. Z praktycznie wszystkim tak u nas właśnie jest: gdy jesteśmy dzieciakami nie potrafimy docenić tego, bo chcemy wreszcie być pełnoletni - a gdy mamy przy swoim boku miłość, w wielu przypadkach zapominamy, że to bardzo duże szczęście, które trzeba szanować, nieustannie pielęgnować. A po stracie będzie niemiło.

Humanista kontra ścisłowiec

Nauka: humaniści vs. ścisłowcy
Autor: shho
Źródło: http://sxc.hu
Jeśli humanista powie, iż „świat schodzi na psy”, to ścisłowiec pocznie wieszać na nim te czworonogi, ukazując swoją przewagę w obecnej rzeczywistości. Słowa humanisty niewątpliwie są zbyt mocne, bo świat jest za bardzo złożony, by mówić o nim w sposób czarno-biały, jednakże powinniśmy przyznać, że osoby o bardziej matematycznych czy fizycznych (ścisłe nauki) zdolnościach mają trochę łatwiej. A co się dzieje w tej sytuacji z humanistami? Albo mają jakiś pomysł, albo sfrustrowani udają się do Urzędu Pracy.

Zadbaj o zdrowy kręgosłup

Schorzenia mające związek z kręgosłupem? Tak naprawdę są dzisiaj tak jakby prawdziwą plagą! Zapewne przede wszystkim dlatego, że nawet niesamowite krzesło, a może bardziej fotel, nie sprawi, iż ten człowiek, który całkowicie nie umie zadbać o swój kręgosłup, na swoje nieszczęście po niedługim odstępie czasu zauważymy, że ciągle "nawala mu" kręgosłup. W żadnym wypadku nie możemy tak jakby deprecjonować jego ogromnego znaczenia, bo chociaż nie doceniamy tej części ciała, bez wątpienia jest wymagana do dobrego życia!

Jeżeli możliwa jest rehabilitacja, w żadnym razie nie można dać za wygraną!

Proteza nogi, protezy kończyn dolnych
Autor: DFID - UK Department for International Development
Źródło: http://www.flickr.com
Zdrowie to taka branża na którą tak jakby nigdy nie może braknąć pieniędzy. W końcu chodzi w tym momencie o to, że no jakby nie patrzeć jeśli kasy braknie, zdrowie oraz życie Polaków będzie w niebezpieczeństwie. Nigdy nie powinniśmy zatem dopuszczać do tego by nasze zdrowie, może nawet życie, było w jakimś stopniu zagrożone. Należy wiedzieć, że jeśli w grę wchodzi akurat polska służba zdrowia, generalnie nierzadko jedynym ratunkiem jest niestety korzystanie z prywatnych usług.

Kontuzja - nie lekceważ!Leczenie kontuzji

kontuzja w sporcie
Autor: Christian Rowlands
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy, kto uprawia jakikolwiek sport w którymś momencie dozna jakiejś kontuzji. Jest to właściwie nieuniknione, ale nie powinno być powodem do załamania. Mięśnie, stawy czy ścięgna czasami po prostu odmawiają działania. Czasami potrzebny jest zaledwie jeden niefortunny krok, aby złapać kontuzję. To nie znaczy jednak, że musimy porzucić naszą pasję. Wystarczy tylko odpowiednia diagnoza i dobre leczenie. Nawet najostrożniejszy sportowiec to potwierdzi
.

Negatywne efekty stresu w naszym życiu

psycholog
Źródło: http://www.sxc.hu/
Stres jest zawsze obecny w naszym życiu. Jest to bardzo pożądany stan w naszym ciele. Odrobinka stresu nakłania nas do aktywności, sprawia, że zbieramy się w sobie i rozwiązujemy problemy w szybkim czasie. Stres jest nieodłączną częścią naszego funkcjonowania, dlatego powinniśmy umieć sobie z nim radzić, tak, aby działał na naszą korzyść. Jednak bardzo często bywa tak, że stres zaczyna być dla nas po prostu zgubny. Wówczas należy błyskawicznie zająć się tym problemem. Jeżeli zlekceważymy takiego wroga, będziemy tego potem bardzo żałować.

Portale z ocenami lekarzy

Lekarz
Źródło: sxc.hu
Każdy czasem powinien odwiedzić lekarza. To oczywiste, że od doktora wymagamy wiedzy i dobrego podejścia do chorego. Niestety, rzeczywistość bywa brutalna. Doktorzy, bez znaczenia czy to jest ginekolog w Olsztynie czy dentysta w Krakowie, zdarzają się niedouczeni, opieszali i zwyczajnie niesympatyczni.

Języki dla biznesu

Indywidualny kurs języków obcych
Autor: Moose
Źródło: http://www.moose.pl
To jasne, że w dzisiejszym świecie niesamowicie istotna jest zdolność komunikowania się w obcym języku. Zauważa się to w wielu miejscach – dzieci od małego uczą się angielskiego, a oglądając oferty pracy widać, że pracodawcy wymagają języków od pracownika.