od100.org

Które rozwiązania wybrać, by zachować nasze zdrowie?

Zadbaj o rodziców na emeryturze
Autor: FuturePR
Źródło: FuturePR
Zachowanie naszego zdrowia w właściwym stanie jest zadaniem niezmiernie trudnym. W toku bowiem rozmaitych czynności, które po wielokroć są związane z urzeczywistnianiem przez nas pracy bardzo łatwo o kontuzję czy innego rodzaju zranienie naszego ciała.

Doceniajmy fizjoterapeutów, ponieważ robią wiele dobrego!

masaż
Autor: Janice Waltzer
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy jesteśmy w bardzo dobrej formie fizycznej, no zasadniczo nie jesteśmy pewnie gwiazdami sportu, ale możemy żyć w normalny sposób, i tak nie doceniamy tego stanu. Z niemalże wszystkim tak u nas jest: gdy jesteśmy dzieciakami nie potrafimy docenić tego, ponieważ pragniemy wreszcie być pełnoletni - a gdy mamy przy sobie miłość, często zapominamy, że to ogromne szczęście, które trzeba szanować, ciągle pielęgnować. Bo po stracie będzie niefajnie.

Humanista kontra ścisłowiec

Nauka: humaniści vs. ścisłowcy
Autor: shho
Źródło: http://sxc.hu
Jeśli humanista twierdzi, że „świat schodzi na psy”, to ścisłowiec zacznie wieszać na nim te psy, pokazując swoją przewagę w aktualnej realności. Słowa humanisty oczywiście są zbyt mocne, bo świat jest za bardzo skomplikowany, by mówić o nim w sposób czarno-biały, jednakże powinniśmy potwierdzić, że osoby o bardziej matematycznych czy fizycznych (ścisłe nauki) zdolnościach mająnieznacznie łatwiej. A co się dzieje w tym momencie z humanistami? Albo mają jakiś pomysł, albo przybici chodzą do Urzędu Pracy.

Zadbaj o zdrowy kręgosłup

Choroby mające związek z kręgosłupem? Tak naprawdę są dzisiaj tak jakby prawdziwą plagą! Pewnie przede wszystkim z takiej przyczyny, że nawet genialne krzesło, a może bardziej fotel, nie spowoduje, iż taki człowiek, który w zupełności nie potrafi dbać o własny kręgosłup, na swoje nieszczęście po pewnym czasie dostrzeżemy, że nieustannie "nawala mu" właśnie kręgosłup. W żadnym razie nie możemy deprecjonować jego bardzo dużego znaczenia, bo chociaż nie doceniamy tej części ciała, bez wątpienia jest niezbędna do dobrego funkcjonowania!

Jeżeli możliwa jest rehabilitacja, w żadnym razie nie można dać za wygraną!

Proteza nogi, protezy kończyn dolnych
Autor: DFID - UK Department for International Development
Źródło: http://www.flickr.com
Zdrowie to taka branża na którą niejako w żadnym przypadku nie może braknąć pieniędzy. Przecież rozchodzi się w tym momencie o to, że jakby nie patrzeć jeśli pieniędzy braknie, zdrowie oraz życie ludzi będzie w niebezpieczeństwie. W żadnym przypadku nie powinniśmy zatem dopuścić do tego, aby nasze zdrowie, może życie, było choćby odrobinę zagrożone. Trzeba zwrócić uwagę, że jeżeli w grę wchodzi polska służba zdrowia, generalnie w wielu przypadkach jedynym ratunkiem jest na nasze nieszczęście skorzystanie z prywatnych usług.

Kontuzja - nie lekceważ!Leczenie kontuzji

kontuzja w sporcie
Autor: Christian Rowlands
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy, kto uprawia jakikolwiek sport w którymś momencie dozna jakiejś kontuzji. Jest to tak naprawdę nieuniknione, ale nie może być powodem do rozpaczy. Różne elementy naszego ciała czasem po prostu odmawiają posłuszeństwa. Czasami wystarcza jeden nieuważny krok, żeby zrobić sobie krzywdę. To nie znaczy jednakże, że trzeba odrzucić naszą pasję. Wystarczy tylko właściwa diagnoza i dobre leczenie. Nawet najbardziej ostrożny sportowiec będzie tego zdania
.

Negatywne efekty stresu w naszym życiu

psycholog
Źródło: http://www.sxc.hu/
Stres jest wiecznie obecny w naszej codzienności. Jest to bardzo potrzebny stan w naszym ciele. Odrobinka stresu pobudza nas do aktywności, sprawia, że zbieramy się w sobie i radzimy sobie z problemami błyskawicznie. Jest on nieodłączną częścią naszego funkcjonowania, stąd też musimy umieć sobie z tym poradzić, tak, aby działał na naszą korzyść. Jednak nierzadko bywa tak, że stres zaczyna być dla nas po prostu szkodliwy. Wtedy należy natychmiast rozwiązać ten problem. Jeśli zlekceważymy takiego wroga, możemy tego potem gorzko żałować.

Portale z ocenami lekarzy

Lekarz
Źródło: sxc.hu
Każdy czasami powinien odwiedzić lekarza. To oczywiste, że od doktora wymagamy umiejętności i miłego nastawienia do człowieka. Niestety, praktyka bywa inna. Medycy, nie ważne czy to jest ginekolog w Olsztynie czy ginekolog w Warszawie, zdarzają się niekompetentni, niezaangażowani i po prostu niemili.

Języki dla biznesu

Indywidualny kurs języków obcych
Autor: Moose
Źródło: http://www.moose.pl
To jest oczywiste, że w nowoczesnym biznesie ekstremalnie istotna jest zdolność rozmawiania w obcym języku. Można to zauważyć w wielu miejscach – wszyscy uczniowie uczą się angielskiego, a przeglądając oferty pracy widać, że pracodawcy przykładają wielką wagę do umiejętności lingwistycznych pracownika.