od100.org

Jeśli podziwianie zabytków Krakowa to wyłącznie z przewodnikiem

Kraków
Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com
Kraków to miasto stare i zacne, ale zarazem tętniące życiem. Historia miesza się tu z teraźniejszością, przeszłość z nowoczesnością. Warto tu przybyć i poczuć szczególną aurę miejsca. Do Krakowa, grodu o niezwykle bogatej przeszłości, przez wieki będącego świadkiem najwyższych dla Polski wydarzeń, toczą się podróżnicy z całego świata. Do zwiedzania Krakowa konieczny jest przewodnik. Można tu przyjemnie spędzić czas i nie musi się to kojarzyć z bieganiną po każdych zabytkowych położeniach.

Odnośnie tego, że warto uczyć się języków z rodziny słowiańskich

nauka języków obcych
Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Większość spogląda na kraje zachodnie, wyjeżdża na zachód i studiuje języki germańskie czy romańskie, mniejsza zaś ilość osób sięga wzrokiem bliżej, gdzie nie ma potrzeby nawet wytężać wzroku, aby ujrzeć naszych bliższych sąsiadów. Mowa o państwach, w których porozumiewają się, tak jak my, językiem z grupy języków słowiańskich. Jakie to kraje i dlaczego warto się im bliżej przyjrzeć, a może i począć uczyć się jednego z tych języków?

Co robić, żeby poradzić sobie nareszcie z matmą?

nauka logiki
Autor: Luis Vidal
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli ktoś jest tzw. humanistą - w sumie to ostatnio bardzo kontrowersyjne określenie, bardzo często ma wielkie kłopoty z matematyką. A poza tym, generalnie jakość nauczania tego przedmiotu w polskich szkołach nie charakteryzuje się przesadnie wysokim poziomem. To powoduje, że jeśli komuś Bozia niestety nie dała ogromnego talentu matematycznego, często ma znaczne problemy. Jednakowoż można śmiało powiedzieć, iż najczęściej spokojnie można opanować bądź co bądź królową nauki w taki sposób, aby móc bez zbędnego stresu zdawać do następnej klasy.

Przydatne info o historii rocka

zdjęcie The Beatles
Autor: Connie Ma
Źródło: http://www.flickr.com
Swego czasu, aby posłuchać ulubionej muzyki trzeba było niejednokrotnie latami szukać wymarzonej płyty winylowej. Muzyki nie można było kupić w sieci, a sprowadzanie z zagranicy było niesłychanie trudne. Wielu osób nie miała więcej niż kilkadziesiąt albumów w domu. Współcześnie jest inaczej. Utwory są swobodnie dostępne na portalach WWW, gdzie od ulubionej piosenki dzieli konsumenta jeden klik.