od100.org

Jeśli podziwianie zabytków Krakowa to wyłącznie z przewodnikiem

Kraków
Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com
Kraków to miasto stare i zacne, ale zarazem tętniące życiem. Historia miesza się tu z teraźniejszością, przeszłość z nowoczesnością. Warto tu przybyć i poczuć szczególną aurę miejsca. Do Krakowa, grodu o niezwykle bogatej przeszłości, przez wieki będącego świadkiem najwyższych dla Polski wydarzeń, toczą się podróżnicy z całego świata. Do zwiedzania Krakowa konieczny jest przewodnik. Można tu przyjemnie spędzić czas i nie musi się to kojarzyć z bieganiną po każdych zabytkowych położeniach.

Odnośnie tego, że warto uczyć się języków z rodziny słowiańskich

nauka języków obcych
Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Większość spogląda na kraje zachodnie, wyjeżdża na zachód i studiuje języki germańskie czy romańskie, mniejsza zaś ilość osób sięga wzrokiem bliżej, gdzie nie ma potrzeby nawet wytężać wzroku, aby ujrzeć naszych bliższych sąsiadów. Mowa o państwach, w których porozumiewają się, tak jak my, językiem z grupy języków słowiańskich. Jakie to kraje i dlaczego warto się im bliżej przyjrzeć, a może i począć uczyć się jednego z tych języków?

Co robić, żeby poradzić sobie nareszcie z matmą?

nauka logiki
Autor: Luis Vidal
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli ktoś jest tzw. humanistą - w sumie to ostatnimi czasy mocno kontrowersyjne określenie, nierzadko ma ogromne problemy z matmą. Poza tym, zasadniczo jakość nauczania tego przedmiotu w naszych szkołach nie cechuje się zbytnio wysokim poziomem. A to powoduje, że jeśli komuś Bozia nie dała dużego talentu matematycznego, bardzo często ma znaczne problemy. Jednakże można powiedzieć, iż tak czy siak bezproblemowo można opanować bądź co bądź królową nauki tak, aby móc bez niepotrzebnego stresowania się zdawać do następnej klasy.

Przydatne info o historii rocka

zdjęcie The Beatles
Autor: Connie Ma
Źródło: http://www.flickr.com
Dawniej, ażeby posłuchać ulubionej muzyki trzeba było nieraz latami wypatrywać wyśnionej płyty winylowej. Muzyki niepodobna było kupić w sieci, zaś sprowadzanie z zagranicy było niezwykle trudne. Duża liczba ludzi nie posiadała więcej aniżeli kilkadziesiąt płyt w domu. Obecnie jest inaczej. Pliki mp3 są bez problemu dostępne na portalach WWW, gdzie od ulubionej piosenki dzieli użytkownika jeden klik.