od100.org

Czy warto uczyć się języka rosyjskiego?

konferencja z lektorem
Autor: US Embassy Madrid
Źródło: http://www.flickr.com
W czasie socjalizmu prawie nikt (poza nielicznymi wyjątkami) nie posługiwał się językiem angielskim. Zamiast tego wielka ilość ludzi potrafiła się dogadać w języku rosyjskim. Rosyjski był wszędzie: na studiach, w szkole, nie było innej możliwości, obowiązkiem było się go uczyć, bo nasz „bratni” sąsiad spoglądał czujnie też na nasze kształcenie. Jednocześnie, nasza gospodarka była uzależniona od ZSRR, więc trochę nielogicznym byłoby się uczyć innych języków, no chyba, że dla własnych ambicji. Taki stan nagle zmienił się w latach dziewięćdziesiątych.

Jak wybrać idealny kierunek

Studenci, komputery
Autor: noderat
Źródło: http://www.sxc.hu
Znalezienie naprawdę odpowiedniego kierunku studiów z pewnością jest niesamowicie wręcz ważną rzeczą dla absolutnie każdego z nas – przecież w wielu przypadkach coś takiego ma spory wpływ na całe nasze przyszłe życie oraz na to, czy uda nam się pracować na rzeczywiście satysfakcjonującej nas posadzie.

Uczelnie niepubliczne prowadzą nauczanie na kierunkach o konkretnym profilu

uczelnia
Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com
W naszym kraju systematycznie zwiększa się liczba uczelni niepublicznych. Jest to na pewno korzystne, dlatego że uczelnie takiego rodzaju zazwyczaj prowadzą konkretny profil nauczania, poprzez co jest okazja kształtować się na poszczególnym kierunku w szczególnie szerokim zakresie. Uczelnie niepubliczne od wielu lat działają z powodzeniem, ponieważ poziom nauczania w jakimkolwiek stopniu nie odstaje od uczelni państwowych, a coraz częściej jest on zdecydowanie wyższy. Nauczają tam bowiem często wybitny naukowcy, którzy w poszczególnej dziedzinie wyróżniają się teorią i praktyką, a wykładanie wiedzy przez nich jest na bardzo wysokim poziomie, co daje szansę rzeczywiście w sporym zakresie kształtować swoje umiejętności w poszczególnej dziedzinie.

Gdzie się uczyć po skończeniu liceum?

absolwenci
Źródło: www.morguefile.com
Jeśli jesteś kreatywny i chcesz robić w życiu coś oryginalnego szkoły policealne we Wrocławiu ci to ułatwią! Podczas gdy uczelnie prywatne wypuszczają wciąż podobnych absolwentów, szkoły policealne gwarantują szeroki zakres dziedzin. Dziś prawie każdy może skorzystać z ich pomysłów, a jest ich nieograniczona ilość.