od100.org

Czy warto uczyć się języka rosyjskiego?

konferencja z lektorem
Autor: US Embassy Madrid
Źródło: http://www.flickr.com
W okresie komunizmu prawie nikt (poza nielicznymi wyjątkami) nie władał angielskim. Zamiast tego wielka ilość ludzi posługiwała się językiem rosyjskim. Język ten był w każdym miejscu: na studiach, w szkole, nie było innej możliwości, trzeba było się go uczyć, ponieważ nasz „bratni” sąsiad spoglądał uważnie również na nasze kształcenie. Jednocześnie, nasza gospodarka była uzależniona od ZSRR, więc błędem byłoby się uczyć innych języków, no chyba, że dla własnych ambicji. Ten stan nagle odmienił się w latach dziewięćdziesiątych.

Jak wybrać idealny kierunek

Studenci, komputery
Autor: noderat
Źródło: http://www.sxc.hu
Wybór naprawdę idealnego kierunku studiów niewątpliwie jest bardzo istotną kwestią dla absolutnie każdego z nas – przecież nierzadko coś takiego w ogromnym wręcz stopniu wpływa na całe nasze przyszłe życie oraz na to, czy będziemy mogli pracować na rzeczywiście satysfakcjonującej nas posadzie.

Uczelnie niepubliczne prowadzą nauczanie na kierunkach o konkretnym profilu

uczelnia
Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com
W Polsce systematycznie zwiększa się liczba uczelni niepublicznych. Jest to oczywiście bardzo korzystne, ponieważ uczelnie tego typu najczęściej prowadzą konkretny zakres nauczania, dzięki czemu można kształtować się na danym kierunku w wyjątkowo szerokim zakresie. Uczelnie tego typu od wielu lat działają z powodzeniem, ponieważ poziom szkolnictwa w żadnym zakresie nie odstaje od placówek państwowych, a coraz częściej jest on dużo wyższy. Nauczają tam bowiem zazwyczaj doskonali naukowcy, jacy w poszczególnej dziedzinie wyróżniają się wiedzą i umiejętnościami, a przekazywanie wiedzy przez nich stoi na najwyższym poziomie, co umożliwia rzeczywiście w dużym zakresie kształtować własne umiejętności w danej dziedzinie.

Gdzie się uczyć po skończeniu liceum?

absolwenci
Źródło: www.morguefile.com
Jeśli jesteś ambitny i chcesz robić w życiu coś interesującego szkoły policealne we Wrocławiu ci to zagwarantują! Gdy uczelnie prywatne wypuszczają wciąż takich samych absolwentów, szkoły policealne oferują szeroki zakres kierunków. Dziś prawie każdy może skorzystać z ich możliwości, a jest ich nieograniczona ilość.