od100.org

Czy warto uczyć się języka rosyjskiego?

konferencja z lektorem
Autor: US Embassy Madrid
Źródło: http://www.flickr.com
W czasie socjalizmu prawie nikt (poza nielicznymi wyjątkami) nie posługiwał się językiem angielskim. Zamiast tego wielka ilość ludzi potrafiła się dogadać w języku rosyjskim. Rosyjski był wszędzie: na studiach, w szkole, nie było innej możliwości, obowiązkiem było się go uczyć, bo nasz „bratni” sąsiad spoglądał czujnie też na nasze kształcenie. Jednocześnie, nasza gospodarka była uzależniona od ZSRR, więc trochę nielogicznym byłoby się uczyć innych języków, no chyba, że dla własnych ambicji. Taki stan nagle zmienił się w latach dziewięćdziesiątych.

Jak wybrać idealny kierunek

Studenci, komputery
Autor: noderat
Źródło: http://www.sxc.hu
Znalezienie naprawdę odpowiedniego kierunku studiów z pewnością jest niesamowicie wręcz ważną rzeczą dla absolutnie każdego z nas – przecież w wielu przypadkach coś takiego ma spory wpływ na całe nasze przyszłe życie oraz na to, czy uda nam się pracować na rzeczywiście satysfakcjonującej nas posadzie.

Uczelnie niepubliczne prowadzą nauczanie na kierunkach o konkretnym profilu

uczelnia
Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com
W Polsce regularnie przybywa uczelni niepublicznych. Jest to oczywiście korzystne, dlatego że uczelnie tego rodzaju przeważnie realizują konkretny zakres nauczania, poprzez co można rozwijać się na poszczególnym kierunku w szczególnie szerokim zakresie. Uczelnie niepubliczne od wielu lat działają z powodzeniem, gdyż poziom nauczania w żadnym zakresie nie odstaje od uczelni państwowych, a coraz częściej jest on znacznie wyższy. Uczą tam bowiem przeważnie wybitny naukowcy, którzy w swoje dziedzinie wyróżniają się teorią i praktyką, a wykładanie wiedzy przez nich jest na bardzo wysokim poziomie, co daje możliwość rzeczywiście w dużym zakresie kształtować swoje umiejętności w poszczególnej dziedzinie.

Gdzie się uczyć po skończeniu liceum?

absolwenci
Źródło: www.morguefile.com
Jeśli jesteś kreatywny i chcesz robić w życiu coś niestandardowego szkoły policealne we Wrocławiu ci to zagwarantują! Kiedy uczelnie wyższe tworzą wciąż takich samych magistrów, szkoły policealne gwarantują szerokie spectrum kierunków. Dziś niemal każdy może skorzystać z ich możliwości, a jest ich cała masa.