od100.org

Czy warto uczyć się języka rosyjskiego?

konferencja z lektorem
Autor: US Embassy Madrid
Źródło: http://www.flickr.com
W okresie komunizmu nikt (poza nielicznymi wyjątkami) nie posługiwał się angielskim. Zamiast tego wielka ilość ludzi potrafiła się dogadać w języku rosyjskim. Język ten był w każdym miejscu: na studiach, w szkole, nie było innej opcji, trzeba było się go uczyć, ponieważ nasz „bratni” sąsiad spoglądał czujnie też na nasze kształcenie. Jednocześnie, nasza gospodarka była uzależniona od ZSRR, więc błędem byłoby się uczyć innych języków, no chyba, że dla własnych ambicji. Zastany stan nagle zmienił się w latach dziewięćdziesiątych.

Jak wybrać idealny kierunek

Studenci, komputery
Autor: noderat
Źródło: http://www.sxc.hu
Wybranie faktycznie odpowiedniego kierunku studiów bez wątpienia jest niesamowicie wręcz istotną kwestią dla absolutnie każdego z nas – przecież w większości przypadków coś takiego w ogromnym wręcz stopniu wpływa na całe nasze przyszłe życie oraz na to, czy uda nam się pracować na faktycznie zadowalającej nas posadzie.

Uczelnie niepubliczne prowadzą nauczanie na kierunkach o konkretnym profilu

uczelnia
Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com
W naszym kraju nieustannie przybywa uczelni niepublicznych. Jest to oczywiście korzystne, ponieważ uczelnie takiego rodzaju zazwyczaj posiadają konkretny profil nauczania, poprzez co istnieje szansa rozwijać się na wybranym kierunku w szczególnie szerokim zakresie. Uczelnie tego typu od wielu lat funkcjonują z powodzeniem, ponieważ poziom szkolnictwa w żadnym stopniu nie odstaje od uczelni państwowych, a często jest on dużo wyższy. Wykładają tam bowiem często wybitny naukowcy, którzy w poszczególnej dziedzinie wyróżniają się teorią i praktyką, a przekazywanie wiedzy przez nich stoi na bardzo wysokim poziomie, co daje okazję rzeczywiście w znacznym zakresie rozwijać swoje umiejętności w danej dziedzinie.

Gdzie się uczyć po skończeniu liceum?

absolwenci
Źródło: www.morguefile.com
Jeżeli jesteś kreatywny i chcesz robić w życiu coś interesującego szkoły policealne we Wrocławiu ci to zagwarantują! Podczas gdy uczelnie wyższe produkuj wciąż takich samych inżynierów, szkoły policealne oferują szeroki wachlarz kierunków. Teraz prawie każdy może skorzystać z ich pomysłów, a jest ich nieograniczona ilość.