od100.org

O konsolach

gry
Ludzie bawili się grając od bardzo dawna. Jest to metoda na rozrywkę, a często rywalizację. Jedną z pierwszych gier znanych człowiekowi są szachy. Pierwsze zapisy o tej rozrywce datowane są na czwarty wiek z Persji, dokąd to szachy przywędrowały z Indii. Gramy też w inne gry, dla przykładu wymienię tylko domino, gry karciane, czy piłkę nożną.

Wszystko się zmienia

psp
Autor: aleXwire
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze całkiem niedawno najważniejszym zajęciem pociechy było bieganie po podwórkach i wdrapywanie się na drabinki. Potem zainteresowały się komputerami oraz grami, które zaczęły się na nie zjawiać, chociaż może nie były one nazbyt wspaniale zrobione. Dzisiaj jednak dzieci mają całkowicie inną rozrywkę, a są nimi gry na konsolach, gry które są przygotowane na najwyższym poziomie, a co się z tym wiąże, na pewno mają szanse nas przerzucić w zupełnie inny świat.

Co nieco na temat konsoli Xbox One i kompatybilnych gier

Battlefield na Xbox One
Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Co pewien czas w sprzedaży ukazują się kolejne modele konsol, które mogą dać jeszcze większe możliwości dla miłośników gier, jacy będą chcieli na nich pograć. Już obecnie konsole to sprzęt o ogromnej wydajności, z silnymi procesorami graficznymi i pamięcią w dużej ilości, a praktycznie każda kolejna wersja jest jeszcze wydajniejsza i mocniejsza. Będzie to także dotyczyć ostatniej nowości Microsoftu, to znaczy konsoli Xbox one. Urządzenie to w założeniach stać się miało przebojem, jednak okazało się z czasem, że wiele z hucznie zapowiadanych nowości nie ujrzy w nim światła dziennego.

Jakie są zalety gry na konsoli xbox 360

gra na Xboxie
Autor: The Bakken Museum
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele osób nie wyobraża sobie codziennego dnia bez używania elektroniki. Od okresu, gdy od wschodnich sąsiadów przywożone były niewielkie konsolki z jajeczkami lub tetrisem rynek mobilnej rozrywki bardzo się zmienił. Obecnie do standardu należy użytkowanie jakiegoś smatrfona, który wydajnością i możliwościami bije na głowę sprzęt komputerowy sprzed dekady. Popularne są również najróżniejsze konsole oraz tablety, no i zapomnieć nie można o stacjonarnych.

Rodzaje gier na xbox 360

czas na grę
Autor: Gastón Gaiduk
Źródło: http://www.flickr.com
Mobilna rozrywka bez przerwy proponuje nowe możliwości, które mają skusić ludzi do spędzania wolnych chwil przed telewizorem albo ekranami monitorów. Większość dzisiejszych komórek ma możliwości zagrania w wiele gier, także tradycyjne komputery poza tym, że mogą służyć do pracowania, to także często wykorzystywane są do zabawy. Wiele osób nawet w czasie pracy lubi sobie pogrywać przykładowo w prościutkie gry logiczne xbox 360, co oczywiście nie zawsze będzie się podobać ich pracodawcom. Komputery stają się coraz bardziej wydajne, a miłośnicy grania niekiedy potrafią wydać wiele pieniędzy na kupno najwydajniejszych graficznych układów, na jakich wszystkie gry będą chodzić wydajnie i szybko.

Gry na pewno nie są kompletną stratą czasu!

granie z Playstation Move
Autor: Sergey Galyonkin
Źródło: http://www.flickr.com
Gry w istocie uczą nas sporo! Jeśli ktoś nadal szczerze wątpi w to, że najzwyczajniej gierki w znacznym stopniu zwiększają nasz refleks, musi możliwiej jak najszybciej rozpocząć regularne granie, a z pewnością zauważy, iż choć oczywiście nie powinno się przesadnie kadzić firmom produkującym gierki, to jednakże faktycznie m.in. gry wyścigowe ps2 powodują sporo dobrego dla naszego organizmu. To właśnie dzięki grom nasz refleks tak jakby stoi na nieco wyższym levelu. Wiadomo: nie jest powiedziane, że są one szalenie ważną dominantą, ale trudno nie docenić wielkiego znaczenia gier! Doceniajmy je, a będziemy uradowani.