od100.org

O konsolach

gry
Ludzie grywali w gry od zarania dziejów. Jest to metoda na rozrywkę, a czasem rywalizację. Jedną z pierwszych gier znanych ludzkości jest gra królewska. Pierwsze wzmianki pisemne o tej rozrywce datowane są na czwarty wiek z terenu dzisiejszego Iranu, dokąd szachy przywędrowały z Indii. Ludzie grają też w innego rodzaju gry, dla przykładu wymienię tylko domino, gry karciane, albo piłkę nożną.

Wszystko się zmienia

psp
Autor: aleXwire
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze całkiem niedawno głównym zajęciem dzieci było bieganie po podwórkach i wdrapywanie się na drabinki. Później zajęły się komputerami oraz grami, które zaczęły się na nie zjawiać, chociaż być może nie były one nazbyt świetnie przygotowane. Dzisiaj jednak maluchy posiadają zupełnie inną rozrywkę, a są nimi gry na konsolach, gry które są przygotowane na wspaniałym poziomie, a co się z tym łączy, naprawdę mogą nas przenieść w zupełnie kolejny świat.

Co nieco na temat konsoli Xbox One i kompatybilnych gier

Battlefield na Xbox One
Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Co kilka lat w sprzedaży pojawiają się coraz to nowe odsłony konsol, dające jeszcze większe możliwości dla graczy, jacy będą chcieli na nich pograć. Już teraz konsole to bardzo wydajny sprzęt, z silnymi graficznymi procesorami i pamięcią w dużej ilości, a praktycznie każda nowa odsłona będzie jeszcze wydajniejsza i mocniejsza. Będzie to także dotyczyć ostatniej nowości Microsoftu, czyli konsoli Xbox one. To urządzenie pierwotnie stać się miało przebojem, jednak okazało się z czasem, że wiele z zapowiadanych nowości nie ujrzy w nim światła dziennego.

Jakie są zalety gry na konsoli xbox 360

gra na Xboxie
Autor: The Bakken Museum
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele osób nie wyobraża sobie codziennej rozrywki bez używania elektroniki. Od okresu, gdy od wschodnich sąsiadów przywożono nagminnie nieduże konsolki z tetrisem czy jajeczkami rynek mobilnej rozrywki bardzo się zmienił. Dziś do standardu należy posiadanie przy sobie smartfona, który możliwościami oraz wydajnością będzie bił głowę komputerowy sprzęt sprzed kilkunastu lat. Bardzo popularne są także przeróżne konsole oraz tablety, no i zapomnieć nie można o tradycyjnych komputerach.

Rodzaje gier na xbox 360

czas na grę
Autor: Gastón Gaiduk
Źródło: http://www.flickr.com
Mobilna rozrywka bez przerwy oferuje nowe możliwości, mające skusić ludzi do wykorzystania wolnych chwil przed ekranem monitora albo telewizora. Zdecydowana większość dzisiejszych komórek posiada możliwość zagrania w dużą liczbę gier, także tradycyjne komputery oprócz tego, że mogą służyć do pracowania, to również chętnie wykorzystywane są do grania. Wielu ludzi nawet w czasie pracy lubi sobie pogrywać przykładowo w prościutkie gry logiczne xbox 360, co oczywiście nie zawsze podoba się ich pracodawcom. Komputery stają się coraz bardziej wydajne, a wielbiciele grania niekiedy wydają wiele pieniędzy na zakup najwydajniejszych graficznych układów, na których wszystkie gry chodzą płynnie i wydajnie.

Gry na pewno nie są kompletną stratą czasu!

granie z Playstation Move
Autor: Sergey Galyonkin
Źródło: http://www.flickr.com
Gry faktycznie nauczają nas wiele! Jeżeli ktoś nadal bardzo wątpi w to, że po prostu gierki w znacznym stopniu zwiększają nasz refleks, musi jak najszybciej rozpocząć częste granie, a bez wątpienia dostrzeże, iż choć naturalnie nie można zbytnio kadzić producentom gierki, to jednakowoż w istocie np. gry wyścigowe ps2 sprawiają dużo dobrego dla naszego organizmu. To właśnie dzięki grom nasz refleks tak jakby stoi na wyższym poziomie. Wiadomo: nie można powiedzieć, że są one szalenie ważną dominantą, ale trudno jakoś nie docenić ogromnego znaczenia gier! Doceńmy je, a będziemy uradowani.