od100.org

W jaki sposób najlepiej przygotować się do odbycia badania medycznych kolonoskopii

pacjentka
Autor: Counselman Collection
Źródło: http://www.flickr.com
Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy, na jaki typ zabiegu możemy być skierowani. Ale doktorzy chcą naszego dobra i może okazać się, że będzie się to wiązało z niezbyt przyjemnymi odczuciami. Gdy dociera do nas hasło kolonoskopia nie zawsze wiemy, na czym polega tego typu badanie. Otóż kolonoskopia to wprowadzenie przez odbyt wziernika, żeby obejrzeć jelito grube. Nie brzmi to zbyt zachęcająco, ale badanie w różnych sytuacjach jest po prostu konieczne, a jak wiadomo zdrowie jest najważniejsze i jeśli jedynie dzięki takiemu badaniu można znaleźć powody naszych kłopotów to nie ma, nad czym dumać.

Kiedy boli kręgosłup

ból
Autor: Thanh Liêm
Źródło: http://www.flickr.com
Nie istnieje prawdopodobnie młody człowiek po trzydziestce, który by nie skarżył się na bóle kręgosłupa. Dodatkowo, i przed trzydziestką takich osób jest sporo. A będzie tylko gorzej, jeżeli wcześniej nie zatroszczymy się o nasze zdrowie.

Poszukujesz naprawdę świetnego ortopedy? Spróbuj popytać wśród rodziny - być może ktoś wskaże Ci, do kogo dobrze się udać?

operacja kolana
Autor: Zdenko Zivkovic
Źródło: http://www.flickr.com
Niemal każdy z nas czasami potrzebuje pomocy lekarza. Jeśli dopadnie Cię lekkie przeziębienie, najczęściej nie ma potrzeby udawać się do lekarza - najczęściej choroba sprawnie przechodzi, a Ty będziesz w stanie wyleczyć się sam. Są jjednak sytuacje, kiedy bynajmniej nie poradzisz sobie bez pomocy specjalisty. Jeśli dla przykładu złamałeś albo zwichnąłeś sobie nogę, wtedy pomoc wykwalifikowanego jest praktycznie konieczna.

Najlepsi specjaliści w Warszawie

operacja chirurgiczna
Autor: Eduardo García Cruz
Źródło: http://www.flickr.com
Rzeczywistość wiele osób przytłacza. W chwili, gdy okazuje się, że na jakieś badanie musimy poczekać parę miesięcy, a na operację kolejnych kilka, zaczynamy się zastanawiać czy damy radę dotrwać do wyznaczonych terminów. Jeśli nie znajdziemy się w krytycznym stanie trudno liczyć na natychmiastową pomoc. Dlatego sporo osób stawia na niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej, a tych powstaje coraz więcej.

Powody do zrobienia sobie operacji plastycznej

odstające uszy
Autor: Monthly_M
Źródło: Fotolia
Powody do zrobienia sobie operacji plastycznych uszu są rozmaite. Zazwyczaj sprowadzają się do kompleksu odstających małżowin. To odstawanie bywa często obiektem kompleksów.

Hospicjum a zakres opieki

Opieka szpitalna a opieka w hospicjum
Autor: Armstrong
Źródło: Armstrong
Hospicjum jest to placówka działająca w celu wsparcia chorych w krańcowych stadiach ich choroby. Hospicja rozlokowane są w całej Polsce, zatem bez względu na miejsce, w którym potrzebne jest hospicjum, Śląsk i inne obszary kraju oferują świetne instytucje zapewniające wsparcie oraz opiekę nad chorymi. Wyróżnia się hospicja stacjonarne oraz domowe. Czym się różnią?

Rehabilitacja - ważna jest psychika

Rehabilitacja po wypadku
W chwili, gdy wychodzimy ze szpitala potrzebna jest nam rehabilitacja. Kraków jest miejscem, w którym na pewno znajdziemy pasujące do naszej przypadłości ośrodki rehabilitacyjne.

Jeżeli możliwa jest rehabilitacja, w żadnym razie nie można dać za wygraną!

Proteza nogi, protezy kończyn dolnych
Autor: DFID - UK Department for International Development
Źródło: http://www.flickr.com
Zdrowie to branża na którą tak jakby w żadnym przypadku nie powinno braknąć pieniędzy. Przecież chodzi w tym momencie o to, że no jakby nie patrzeć jeśli kasy zabraknie, zdrowie i życie ludzi będzie w niebezpieczeństwie. W żadnym przypadku nie możemy zatem dopuścić do tego by nasze zdrowie, a może nawet życie, było chociażby minimalnie zagrożone. Trzeba pamiętać, że jeśli w rachubę wchodzi akurat polska służba zdrowia, w zasadzie często jedynym ratunkiem jest na nasze nieszczęście korzystanie z prywatnych usług.

Ginekolog oferuje pomoc na najwyższym poziomie

kobieta
Autor: Sarah Zucca
Źródło: http://www.flickr.com
Znakomici lekarze, którzy przyjmują wymagające badań panie w stolicy, oceniani są przez nie też w sieci. Ciekawa oferta, która obejmuje badania na rozmaitym poziomie, zauważona oraz doceniona została już przez sporo pacjentek, które znalazły się w potrzebie czy konieczności zrobienia badań specjalistycznych. Kiedy chodzi o lekarki ginekolog Warszawa wychodzi naprzeciw wszystkim pacjentkom oraz proponuje już dzisiaj niezwykle szerokie możliwości prowadzenia specjalistycznych badań w Polsce.

Resekcja żołądka – czym jest i na czym się opiera

szpital
Autor: Interested Bystandr
Źródło: http://www.flickr.com
Inwazyjny zabieg taki jak resekcja żołądka przeprowadza się jedynie w skrajnych zdrowotnie przypadkach. Inna nazwa tego zabiegu to gastrektomia. Jest to całkowite lub fragmentaryczne usunięcie tego narządu oraz wynik operacji chirurgicznej. Spore oraz wyjątkowo bogate doświadczenie naszych chirurgów pozwala żywić pełne zaufanie do wykonywanych przez nich zabiegów. Dokładna analiza każdego przypadku zdrowotnego może pozwolić na stwierdzenie, czy rzeczywiście zabieg taki jest rekomendowany.