od100.org

Kraków - dawna stolica królów polskich - co warto zobaczyć w tym pięknym mieście?

Kraków, Wawel
Autor: http://www.sxc.hu/
Źródło: http://www.sxc.hu/
Kraków, dawna stolica polskich władców, należy do najczęściej odwiedzanych miejscowości w naszym kraju. Nie ma w tym nic dziwnego, bo w mało którym mieście znajduje się tak duża liczba atrakcji i zabytków. Do Krakowa przyjechać można na jeden dzień, i w tym czasie obejrzeć kilka najważniejszych atrakcji. Lecz żeby szczegółowo poznać to miasto, jego najbardziej schowane zakamarki i największe zabytki to trzeba sobie zarezerwować przynajmniej kilka dni. I na pewno będą to dni bardzo intensywne, wypełnione zwiedzaniem i oglądaniem.

Gdzie lubimy spędzać swoje wakacje

na Malediwach
Autor: Mark Fischer
Źródło: http://www.flickr.com
Czasem jest tak, iż jadąc na wakacje chcemy tylko i wyłącznie odpocząć, odprężyć się po trudnych miesiącach pracy. Innym razem zamarzy nam się wspaniała opalenizna oraz świadomość, że będziemy posiadali naprawdę wspaniałą pogodę. Lecz czasem również chcemy posiadać pewność, że będziemy mieli szanse zwiedzić różnorakie interesujące miejsce, dzięki którym zwiększymy własną wiedzę na temat świata. W zależności od tego, co chcemy otrzymać, powinniśmy właściwie zaplanować swoje wyjazdy.

Wakacje w Polsce czy za granicą?

wczasy - Tunezja
Autor: Marcin Grabski
Źródło: http://www.flickr.com
Wkrótce przyjdzie lato i powoli powinniśmy zacząć planować nasze wyprawy. Co roku zdarza nam się mieć te same rozważania, dokąd wybrać się na wczasy. W ofercie biur turystycznych bez problemu znajdziemy dość sporą ilość rozmaitych opcji. Jeśli pragniemy odpoczywać w w gorących krajach, opalają się cały dzień na plaży, można wziąć pod uwagę wczasy w Tunezji. Tunezja to bardzo uczęszczany kraj, w którym na pewno nie trzeba będzie nam martwić się, że będzie zimno albo że będzie mało słońca. Większość z nas bez wątpienia cieszyła by się, mając możliwość spędzenia wakacje opalając się na gorącej plaży i pluskając się w ciepłym morzu. Wykupując wczasy w Tunezji, czy to w jakimś hotelu czy również w pensjonacie najczęściej możemy zakupić pakiet all inclusive.

8 koncepcji na podróż po Polsce

polskie miasto
Autor: John Menard
Źródło: http://www.flickr.com
Polska może się poszczycić znaczną liczbą atrakcji turystycznych, zlokalizowanych w różnych punktach. Są to na przykład ciekawe miejsca, jakie można znaleźć w niewielkich miejscowościach i największych miastach. Duże miasta nierzadko posiadają niezwykle bogatą historię, co ma odzwierciedlenie w bogactwie zabytków i różnorodnych historycznych pamiątek. Można je widzieć w pełnej okazałości, niestety w sporej liczbie przypadków zniszczenia wojenne w dużym stopniu zaszkodziły zabytkom, w miejscach takich jak przykładowo Stolica.