od100.org

Kraków - dawna stolica królów polskich - co warto zobaczyć w tym pięknym mieście?

Kraków, Wawel
Autor: http://www.sxc.hu/
Źródło: http://www.sxc.hu/
Kraków, będąc dawną stolicą królów polskich, zalicza się do najczęściej zwiedzanych miejscowości w Polsce. Nie ma w tym nic dziwnego, bo w mało którym mieście jest tak ogromna ilość zabytków i atrakcji. Do Krakowa można przyjechać na jeden dzień, i w tym czasie zobaczyć kilka najważniejszych atrakcji. Jednak aby dokładnie poznać to miasto, jego wszystkie zakątki i największe zabytki to trzeba sobie zarezerwować przynajmniej parę dni. I na pewno będą to dni bardzo intensywne, wypełnione zwiedzaniem i oglądaniem.

Gdzie lubimy spędzać swoje wakacje

na Malediwach
Autor: Mark Fischer
Źródło: http://www.flickr.com
Czasami jest tak, że jadąc na urlop chcemy jedynie i wyłącznie wypocząć, zrelaksować się po ciężkich miesiącach pracy. Innym razem marzy nam się niesamowita opalenizna oraz gwarancja, że będziemy mieli na pewno świetną pogodę. Lecz od czasu do czasu też pragniemy mieć świadomość, iż będziemy mieli możliwość pozwiedzać różnorakie ciekawe miejsce, dzięki którym powiększymy swoją wiedzę na temat świata. W zależności od tego, co chcemy osiągnąć, powinniśmy właściwie planować swoje wakacje.

Wakacje w Polsce czy za granicą?

wczasy - Tunezja
Autor: Marcin Grabski
Źródło: http://www.flickr.com
Zbliżają się wakacje i powoli można zacząć planować nasze wyjazdy. Każdego lata zdarza nam się mieć te same rozważania, dokąd wybrać się na wczasy. W ofercie biur turystycznych z łatwością odnajdziemy dość sporą ilość rozmaitych propozycji. Jeśli pragniemy wypocząć w ciepłym klimacie, leżąc cały dzień na plaży, warto rozważyć wczasy w Tunezji. Tunezja to bardzo uczęszczany kraj, w którym na pewno nie trzeba będzie nam martwić się, czy będzie padać albo że będzie mało słońca. Większość z nas na pewno nie miała by nic przeciwko, mogą spędzić wakacje leżąc na gorącej plaży i kąpiąc się w ciepłym morzu. Wykupując wczasy w Tunezji, zarówno w jakimś hotelu czy także w pensjonacie najczęściej możemy zakupić pakiet all inclusive.

8 koncepcji na podróż po Polsce

polskie miasto
Autor: John Menard
Źródło: http://www.flickr.com
Polska może się pochwalić dużą liczbą atrakcji dla turystów, znajdujących się w różnych miejscach. Są to na przykład interesujące miejsca, które można znaleźć w niewielkich miejscowościach i największych miastach. Te ostatnie nierzadko mają niezwykle ciekawą historię, co znajduje odzwierciedlenie w dużej liczbie zabytków i innych pozostałości. Można je oglądać w pełnej okazałości, niestety w sporej liczbie przypadków działania wojenne bardzo zaszkodziły obiektom zabytkowym, w miastach takich jak przykładowo Stolica.