od100.org

Zainteresowania i pasje - jaka jest ich rola w naszej codzienności.

akcesoria kolekcjonerskie
Autor: seekingfireflies
Źródło: http://www.flickr.com
Są osoby, które mogą przeżyć całe swoje życie i nie mieć żadnych pasji i zainteresowań. Oczywiście można tak wykorzystywać wolny czas, dzieląc go pomiędzy pracę, obowiązki domowe i odpoczynek przed komputerem lub telewizorem. Jednak w rzeczywistości takie życie w pewnej chwili sprowadza się do codziennej wegetacji, a osoby żyjące w ten sposób chyba nie można nazwać szczęśliwcami.

Dziecięce hobby, czyli odpowiedź na pytanie czemu dzieci tak dużo będą kosztować dorosłych.

dzieci i kolorowanki
Autor: PlaSmart Inc
Źródło: http://www.flickr.com
Małe dzieci, niewielki problem - tak twierdzi znane wszystkim powiedzenie, i zgodzi się chyba z tym zdecydowana większość rodziców. Rozszerzając je, można powiedzieć, że mniejsze dzieci to mniejsze koszty, szczególnie jak się zechce, aby córka czy syn mogli się rozwijać na odpowiednim poziomie. Tak naprawdę nauka w szkole zapewnia dzieciom tylko minimum, a jeśli ktoś chce, aby dziecko umiało więcej, to za wszystkie ponadplanowe zajęcia trzeba już zapłacić. Angielski kilka razy w tygodniu, jakieś sporty albo dodatkowe lekcje z nauczycielem mogą w znacznym stopniu obciążyć rodzinny budżet. Do tego dochodzi jeszcze dowożenie dzieci na te wszystkie zajęcia, a to będzie rodzić kolejne koszty i dużo czasu, jaki muszą na to przeznaczyć.

Zajmujące hobby - jak je odnaleźć?

zainteresowanie samolotami wojskowymi
Autor: Gordon Tarpley
Źródło: http://www.flickr.com
Zainteresowania pozytywnie oddziałują na człowieka. Polepszają jego indywidualność, umożliwiają lepiej poznać samego siebie. Czas poświęcony na rozszerzanie swoich pasji procentuje. Ów czas umożliwia rozwój wewnętrzny i intelektualny. Brak czasu jest jedynie wykrętem. Największym absorbentem czasu jest głównie odbiornik telewizyjny. Nie zdążysz się obejrzeć jak minie parę godzin, jakie ani nie wzbogaciły, ani nie zrelaksowały. Pełnego życia nie wolno spędzić przed pudłem. Po pracy musisz wyszukać bodaj godzinę dla osobistej pasji.

Pasja jest bardzo istotne, ale też ważne jest to, aby stąpać twardo po ziemi. W przeciwnym wypadku może nam się nic nie udać

hobby - rękodzieła
Autor: Strangell
Źródło: http://www.flickr.com
Temat, jak różne są marzenia od stanu rzeczywistego, warte jest poświęcenia mu kilkunastu sporych tomów. Wiecie jak to jest, planujecie coś przez jakiś czas, konkretny projekt, jaki zapowiada się rzeczywiście świetnie, myślicie o tym jaki będzie jego efekt, jak bardzo przypadnie on do gustu wszystkim interesującym się tematem. Nareszcie nadchodzi moment, kiedy twoje dzieło ma zostać przedstawione światu, ty czekasz na reakcję widzów i... nic szczególnego, a wręcz klapa. Realność kolejny raz zwyciężyła.

Jak niezwykle ważny jest cel w życiu. Niekiedy to tylko dla niego jeszcze bardziej działamy

kolekcjonowanie
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Jak to dobrze mieć w życiu cel, żyć po coś, cieszyć się małymi sprawami i dążyć do rozkwitu swojego charakteru Też masz takie poczucie czy jest Ci to obce? Jeśli czujesz to cenisz z pewnością ten wspaniały stan. Jeśli tego nie doświadczasz to nic nie stoi na przeszkodzie, byś zaczął tak właśnie żyć. Co do tego potrzeba? Tak naprawdę jednocześnie mało i dużo, bo jak zmierzyć i zważyć wiarę w samego siebie? To ciężkie do wykonania. Warto jednak podjąć trud, by to odnaleźć u siebie.

Czy zadajesz sobie pytania, kim jesteś i czego oczekujesz od życia? To niezwykle istotne kwestie

wyrób biżuterii
Autor: Strangell
Źródło: http://www.flickr.com
nie istnieje jeden sprawdzony sposób by szczęśliwie przeżyć życie. Po prostu. Nawet te wszystkie sposoby mówiące, jak w określonym czasie poprawić jakość swojego życia, włożyć można między bajki. Jak już o bajkach, to w wielu mitach odnajdziemy cenniejsze rady, gdyż pokazują one losy człowieka. Nie można wierzyć, że da się zmienić z dnia na dzień. Zamiast tego, zamiast oszukiwania siebie bez przerwy, lepiej zadać sobie pytanie: kim właściwie jestem? do czego zmierzam? Jaki mam (jeśli mam) cel w życiu? Te pytania pozwolą lepiej poznać samego siebie.

Jak można uprawiać Nordic Walking - najistotniejsze informacje o tej dyscyplinie sportowej

Nordic Walking
Autor: Giorgio Minguzzi
Źródło: http://www.flickr.com
Bez wątpienia nie raz obił Ci się o uszy taki wyraz, jak na przykład Nordic Walking. Pojęcie to jest obecnie coraz bardziej znane i mnogość ludzi uprawia tą dyscyplinę sportową. Nordic Walking to perfekcyjny sport i rekreacja, jaki polega na maszerowaniu z kijkami. Dyscyplina ta daje ogromnie dużo korzyści, bowiem pozwala na szybkie spalanie dużej ilości kalorii, znacznie szybsze niż w trakcie normalnego spaceru.

Co wolno rzec na temat plusów i minusów grywania w gry komputerowe?

PlayStation4
Autor: Lee Dyer
Źródło: http://www.flickr.com
Gry komputerowe są dziś niesłychanie częstym i popularnym tematem. Co krok słyszymy o tym, że na rynku pojawiła się jakaś nowiutka gra. Masa osób regularnie grywa w gry komputerowe, tyczy się to zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Na temat gier komputerowych mówi się obecnie bardzo dużo, między innymi często poruszaną problematyką są zalety i wady gier komputerowych. Dzisiaj zdołamy wyróżnić osoby, które zakładają, że gry komputerowe są tylko szkodliwe i nie mają żadnych zalet. Ale czy tak jest faktycznie? Warto zastanowić się nad tym jakie walory i negatywy rzeczywiście niesie za sobą granie w gry komputerowe.

Nigdy militaria nie są mało interesującym hobby!

pistolet
Źródło: sxc.hu
Militaria powodują, że tak naprawdę szczególnie faceci mają możliwość wspaniale się bawić. Chociaż na całe szczęście rządzi w XXI wieku równouprawnienie, a więc naprawdę nie jest powiedziane, iż niektóre kobiety nie lubiłyby tego typu zabaw. Bardzo dobrze, że w ogóle militaria są w Unii Europejskiej legalne.

Koncepcja na zabicie nudy jest czasami banalnie prosty

Kobieta w ogrodzie
Autor: winniepix
Źródło: http://www.flickr.com
Nuda może dopaść każdego, niezależnie od wieku i płci. Co jest najlepszym antidotum na nudę? Każdy ma swój sposób, lecz wielu ludziom pomaga jakaś rozrywka.