od100.org

Zainteresowania i pasje - jaka jest ich rola w naszej codzienności.

akcesoria kolekcjonerskie
Autor: seekingfireflies
Źródło: http://www.flickr.com
Są osoby, które mogą przeżyć całe swoje życie i nie mieć praktycznie żadnych zainteresowań i pasji. Oczywiście da się tak wykorzystywać wolny czas, dzieląc go pomiędzy pracę, obowiązki domowe i wypoczynek przed komputerem lub telewizorem. Lecz w rzeczywistości życie w ten sposób w pewnym momencie sprowadza się do codziennego egzystowania, a osoby żyjące w taki sposób nie można chyba nazwać szczęśliwcami.

Dziecięce hobby, czyli odpowiedź na pytanie czemu dzieci tak dużo będą kosztować dorosłych.

dzieci i kolorowanki
Autor: PlaSmart Inc
Źródło: http://www.flickr.com
Małe dzieci, mały kłopot - tak twierdzi wszystkim znane powiedzenie, i chyba zgodzi się z nim duża część rodziców. Rozszerzając je, można powiedzieć, że mniejsze dzieci to mniejsze wydatki, zwłaszcza jak się zechce, aby syn czy córka mogli się rozwijać we właściwy sposób. Tak naprawdę szkoła zapewnia dzieciom tylko minimum, a jeśli ktoś będzie chciał, aby dziecko coś więcej umiało, to za wszystkie ponadplanowe zajęcia trzeba już zapłacić. Język obcy kilka razy w tygodniu, zajęcia sportowe czy dodatkowe lekcje z nauczycielem potrafią w znacznym stopniu obciążyć rodzinny budżet. Do tego dochodzi jeszcze dowożenie dzieci na te wszystkie zajęcia, a to rodzi dodatkowe koszty i czas rodziców, jaki będą musieli na to przeznaczyć.

Zajmujące hobby - jak je odnaleźć?

zainteresowanie samolotami wojskowymi
Autor: Gordon Tarpley
Źródło: http://www.flickr.com
Zamiłowania pozytywnie oddziałują na człowieka. Kształtują jego osobowość, zezwalają lepiej zrozumieć samego siebie. Czas poświęcony na rozwijanie osobistych pasji procentuje. Ów czas zezwala rozwój duchowy i intelektualny. Brak czasu jest jedynie wymówką. Największym pochłaniaczem czasu jest przede wszystkim odbiornik telewizyjny. Nie zdążysz się obejrzeć jak minie kilka godzin, które ani nie ubogaciły, ani nie zrelaksowały. Pełnego bytu nie wolno spędzić przed pudłem. Po pracy musisz znaleźć bodaj godzinę dla własnej pasji.

Pasja jest bardzo istotne, ale też ważne jest to, aby stąpać twardo po ziemi. W przeciwnym wypadku może nam się nic nie udać

hobby - rękodzieła
Autor: Strangell
Źródło: http://www.flickr.com
Temat, jak różne są marzenia od stanu rzeczywistego, warte jest napisania kilkunastu sporych tomów. Znacie to, zajmujecie się czymś przez dłuższy czas, pewien projekt, jaki ma być rzeczywiście świetnie, myślicie o tym jaki da efekt, jak bardzo przypadnie on do gustu wszystkim zainteresowanym. Nareszcie nadchodzi dzień, w którym to dzieło ujrzeć ma światło dzienne, ty patrzysz na reakcję publiki i... nic wielkiego, a wręcz klapa. Realność kolejny raz zwyciężyła.

Jak niezwykle ważny jest cel w życiu. Niekiedy to tylko dla niego jeszcze bardziej działamy

kolekcjonowanie
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Jak to dobrze mieć w życiu cel, żyć dla kogoś, cieszyć się małymi rzeczami i dążyć do zakwitnięcia swojego charakteru Też czujesz podobnie czy jest Ci to obce? Jeśli to czujesz, zapewne cenisz ten dobry stan. Jeśli tego nie doświadczasz to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zaczął żyć właśnie tak. Co jest potrzebne? Tak naprawdę jednocześnie mało i dużo, bo jak pomierzyć i poważyć wiarę w samego siebie? To ciężkie do zrealizowania. Warto jednak trudzić się, aby to odnaleźć u siebie.

Czy zadajesz sobie pytania, kim jesteś i czego oczekujesz od życia? To niezwykle istotne kwestie

wyrób biżuterii
Autor: Strangell
Źródło: http://www.flickr.com
nie istnieje jeden sprawdzony sposób by szczęśliwie przeżyć życie. Po prostu. Nawet te wszystkie porady mówiące, jak można poprawić swoje życie w ciągu iluś tam godzin, można spokojnie zapomnieć.
Od bajek znacznie bardziej pouczające są mity, w których możemy zobaczyć z czym dawniej borykali się ludzie i jakie mieli problemy. nie istnieje cudowny sposób który odmieni wszystko wokół nas z dnia na dzień Zamiast tego, zamiast ciągłego oszukiwania siebie, lepiej zadać sobie pytanie: kim właściwie jestem? Co chcę osiągnąć? Co jest moim celem?odpowiedzi na te pytania mogą stać się kluczem do sukcesu.

Jak można uprawiać Nordic Walking - najistotniejsze informacje o tej dyscyplinie sportowej

Nordic Walking
Autor: Giorgio Minguzzi
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością nie raz obił Ci się o uszy taki wyraz, jak Nordic Walking. Pojęcie to jest teraz coraz bardziej znane i sporo osób uprawia tą dyscyplinę sportową. Nordic Walking to zdumiewający sport i rekreacja, jaki polega na maszerowaniu z kijkami. Dyscyplina ta daje niezwykle wiele korzyści, bowiem zezwala na szybkie spalanie sporej ilości kalorii, o wiele szybsze niż w czasie zwyczajnego spaceru.

Co wolno rzec na temat plusów i minusów grywania w gry komputerowe?

PlayStation4
Autor: Lee Dyer
Źródło: http://www.flickr.com
Gry komputerowe są współcześnie niesłychanie częstym i atrakcyjnym tematem. Co krok słyszymy o tym, iż na rynku pojawiła się jakaś nowiutka gra. Mnóstwo osób regularnie grywa w gry komputerowe, tyczy się to zarówno dzieci, młodzieży jak również osób dorosłych. Na temat gier komputerowych mówi się współcześnie bardzo wiele, między innymi często poruszaną tematyką są zalety i wady gier komputerowych. Dzisiaj możemy wyróżnić osoby, jakie twierdzą, że gry komputerowe są tylko szkodliwe i nie mają żadnych wartości. Ale czy tak jest faktycznie? Warto zastanowić się nad tym jakie walory i negatywy naprawdę niesie za sobą granie w gry komputerowe.

Nigdy militaria nie są mało interesującym hobby!

pistolet
Źródło: sxc.hu
Militaria powodują, że tak naprawdę szczególnie faceci mają możliwość wspaniale się bawić. Choć na całe szczęście rządzi w dzisiejszych czasach równouprawnienie, a więc naprawdę nie jest powiedziane, iż niektóre panie nie lubiłyby takowych rozrywek. Świetnie, że tak naprawdę militaria są na terenie UE legalne.

Koncepcja na zabicie nudy jest czasami banalnie prosty

Kobieta w ogrodzie
Autor: winniepix
Źródło: http://www.flickr.com
Nuda może dopaść każdego, niezależnie od wieku i płci. Co jest najlepszym lekiem na nudę? Każdy ma swój sposób, lecz dużej ilości ludzi pomaga jakaś rozrywka.