od100.org

W jaki sposób przywrócić naszym kolanom całkowitą sprawność?

zdjęcie rentgenowskie kolana
Autor: Eric Schmuttenmaer
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas lubi chodzić na dalekie spacery. Przebywanie na ożywczym powietrzu w czystych okolicznościach natury w wielu przypadkach jest marzeniem wielkiej części miłośników wędrówek. W tym czasie jednakże nasze nogi wystawione są na istotny wysiłek, który w perspektywie długookresowej może mieć szkodliwy wpływ na tężyznę naszych kolan.

Zakres pracy lekarza sportowego

operacja kolana
Autor: Zdenko Zivkovic
Źródło: http://www.flickr.com
Zajmowanie się sportem nigdy nie było tak banalne, jak obecnie, przy dużych możliwościach w wybraniu miejsca i ekwipunku. Dwudziesty pierwszy wiek to rozkwit nie wyłącznie futbolu oraz siatkówki, ale również biegów narciarskich, windsurfingu, skoków ze spadochronu i przeróżnego rodzaju sportów ekstremalnych. W czasie uprawiania każdego sportu jest wysoce ważne, by co pewien okres posiadać potrzebne badania, jakie zapewnia lekarz sportowy. Podstawą jest morfologia, OB i badanie moczu; dodatkowo istnieje możliwości bardziej precyzyjnych badań, takich jak przykładowo badanie ortopedyczne czy okulistyczne, neurologiczne czy laryngologiczne.

Kontuzja - nie lekceważ!Leczenie kontuzji

kontuzja w sporcie
Autor: Christian Rowlands
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy, kto uprawia jakikolwiek sport w którymś momencie dozna jakiejś kontuzji. Jest to właściwie nieuniknione, ale nie powinno być powodem do załamania. Mięśnie, stawy czy ścięgna czasami po prostu odmawiają działania. Czasami potrzebny jest zaledwie jeden niefortunny krok, aby złapać kontuzję. To nie znaczy jednak, że musimy porzucić naszą pasję. Wystarczy tylko odpowiednia diagnoza i dobre leczenie. Nawet najostrożniejszy sportowiec to potwierdzi
.