od100.org

Ortopeda - profesjonalne leczenie

złamana noga
Autor: John Swindells
Źródło: http://www.flickr.com
Jak istotna jest opieka lekarska wie każdy, kto choć raz był w tarapatach i musiał skorzystać z usług specjalisty. Nie mamy tu jednakowoż na myśli tradycyjnego przeziębienia lub kataru, mowa o poważnych kontuzjach, chorobach, które mogą nieodwracalnie zmienić nasze życie. Wszyscy Ci, a także osoby, jakie nie były zmuszone być może korzystać z tego typu usług powinni doskonale zdawać sobie sprawę z tego problemu. Problem jest bowiem taki, iż choć wszyscy kiedyś być może będziemy potrzebowali takiej interwencji, to jednocześnie w naszym kraju nie jest to takie pewne.

Zakres pracy lekarza sportowego

operacja kolana
Autor: Zdenko Zivkovic
Źródło: http://www.flickr.com
Zajmowanie się sportem nigdy nie było tak banalne, jak obecnie, przy ogromnych możliwościach w wyborze miejsca , a także ekwipunku. Dwudziesty pierwszy wiek to rozkwit nie wyłącznie futbolu oraz siatkówki, ale również skoków narciarskich, windsurfingu, skoków na bungee , a także rozmaitego rodzaju sportów ekstremalnych. W okresie uprawiania każdego sportu jest wysoce ważne, by co pewien czas mieć potrzebne badania, które prowadzi lekarz sportowy. Fundamentem jest morfologia, OB jak również badanie moczu; ponadto jest obecna możliwości dokładniejszych badań, takich jak chociażby badanie ortopedyczne czy u okulisty, neurologiczne czy u laryngologa.

Zadbaj o swoje kości

fizjoterapia
Autor: UC Physiotherapy
Źródło: http://www.flickr.com
Współczesny styl życia nie jest łaskawy dla naszego zdrowia. Spędzamy o wiele za dużo czasu w naszym miejscu pracy. A gdy przychodzimy po wyczerpującym dniu do mieszkania, zazwyczaj zajmujemy miejsce przed komputerem i w taki sposób marnujemy swój wolny czas, który można zaplanować na przykład na ruch na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna to doskonałe lekarstwo na różnego rodzaju schorzenia układu kostnego, które dają się we znaki ludziom, posiadającym siedzący tryb pracy. Zwykle spędzamy nasz długi dzień pracy przy biurku w nieprawidłowej pozycji. Nie robimy sobie także niezbędnych pauz ani nie wykonujemy jakichkolwiek ćwiczeń fizycznych. Niezwykle cierpią na tym nasze stawy, a także mięśnie.

Kontuzja - nie lekceważ!Leczenie kontuzji

kontuzja w sporcie
Autor: Christian Rowlands
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy, kto uprawia jakikolwiek sport w którymś momencie dozna jakiejś kontuzji. Jest to tak naprawdę nieuniknione, ale nie może być powodem do rozpaczy. Różne elementy naszego ciała czasem po prostu odmawiają posłuszeństwa. Czasami wystarcza jeden nieuważny krok, żeby zrobić sobie krzywdę. To nie znaczy jednakże, że trzeba odrzucić naszą pasję. Wystarczy tylko właściwa diagnoza i dobre leczenie. Nawet najbardziej ostrożny sportowiec będzie tego zdania
.