Ortopeda - profesjonalne leczenie

złamana noga
Autor: John Swindells
Źródło: http://www.flickr.com
Jak ważna jest pomoc lekarska wie każdy, kto choć raz miał kłopoty i musiał skorzystać z usług specjalisty. Nie mamy tu jednak na myśli normalnego przeziębienia czy kataru, mowa o groźnych kontuzjach, chorobach, które mogą nieodwracalnie odmienić nasze życie. Każda z tych osób, a też osoby, jakie nie były zmuszone być może korzystać z tego typu usług powinni doskonale zdawać sobie sprawę z tego problemu. Problem jest bowiem tego typu, że chociaż wszyscy kiedyś być może będziemy wymagali takiej pomocy, to jednakże w naszym kraju nie można być tego pewnym.

Zakres pracy lekarza sportowego

operacja kolana
Autor: Zdenko Zivkovic
Źródło: http://www.flickr.com
Zajmowanie się sportem nigdy nie było tak proste, jak obecnie, przy dużych możliwościach w wybraniu miejsca oraz ekwipunku. Współczesne czasy to rozkwit nie jedynie futbolu , a także siatkówki, lecz również biegów narciarskich, surfingu, skoków ze spadochronu , a także różnego rodzaju sportów ekstremalnych. W czasie uprawiania każdych sportów jest wysoce ważne, by co pewien okres posiadać wymagające badania, jakie zapewnia lekarz sportowy. Fundamentem jest morfologia, EKG oraz badanie moczu; oprócz tego istnieje możliwość dokładniejszych badań, tych jak chociażby badanie ortopedyczne lub u okulisty, u neurologa czy laryngologiczne.

Zadbaj o swoje kości

fizjoterapia
Autor: UC Physiotherapy
Źródło: http://www.flickr.com
Nasz tryb życia nie jest zbyt korzystny dla naszego organizmu. Przesiadujemy o wiele za dużo czasu w naszym miejscu pracy. A gdy wracamy po męczącym dniu do domu, najczęściej zajmujemy miejsce przed komputerem i w ten sposób trwonimy nasz wolny czas, który moglibyśmy zaplanować na przykład na uprawianie sportu. Aktywność fizyczna to idealne lekarstwo na wszelkiego typu dolegliwości układu kostnego, które dają się we znaki ludziom, posiadającym siedzącą pracę. Zazwyczaj przeżywamy nasz długi dzień pracy przy biurku w niewłaściwej pozycji. Nie robimy sobie także niezbędnych przerw ani nie wykonujemy żadnych ćwiczeń rozluźniających. Bardzo cierpią na tym nasze stawy, jak również mięśnie.

Kontuzja - nie lekceważ!Leczenie kontuzji

kontuzja w sporcie
Autor: Christian Rowlands
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy, kto uprawia jakiś sport kiedyś raczej dozna jakiegoś rodzaju kontuzji. Jest to w zasadzie nie do uniknięcia, ale nie powinno być powodem do załamania. Mięśnie, stawy czy ścięgna czasem zwyczajnie odmawiają posłuszeństwa. Czasami wystarcza jeden niefortunny krok, by złapać kontuzję. To nie znaczy jednak, że powinniśmy odrzucić naszą pasję. Wystarczy tylko odpowiednia diagnoza i właściwe leczenie. Nawet najbardziej uważny sportowiec będzie tego zdania
.