od100.org

Ortopeda - profesjonalne leczenie

złamana noga
Autor: John Swindells
Źródło: http://www.flickr.com
Jak ważna jest pomoc lekarska wie każdy, kto choć raz miał kłopoty i musiał skorzystać z usług specjalisty. Nie mamy tu jednak na myśli normalnego przeziębienia czy kataru, mowa o groźnych kontuzjach, chorobach, które mogą nieodwracalnie odmienić nasze życie. Każda z tych osób, a też osoby, jakie nie były zmuszone być może korzystać z tego typu usług powinni doskonale zdawać sobie sprawę z tego problemu. Problem jest bowiem tego typu, że chociaż wszyscy kiedyś być może będziemy wymagali takiej pomocy, to jednakże w naszym kraju nie można być tego pewnym.

Zakres pracy lekarza sportowego

operacja kolana
Autor: Zdenko Zivkovic
Źródło: http://www.flickr.com
Zajmowanie się sportem nigdy nie było tak banalne, jak obecnie, przy dużych możliwościach w wybraniu miejsca i ekwipunku. Dwudziesty pierwszy wiek to rozkwit nie wyłącznie futbolu oraz siatkówki, ale również biegów narciarskich, windsurfingu, skoków ze spadochronu i przeróżnego rodzaju sportów ekstremalnych. W czasie uprawiania każdego sportu jest wysoce ważne, by co pewien okres posiadać potrzebne badania, jakie zapewnia lekarz sportowy. Podstawą jest morfologia, OB i badanie moczu; dodatkowo istnieje możliwości bardziej precyzyjnych badań, takich jak przykładowo badanie ortopedyczne czy okulistyczne, neurologiczne czy laryngologiczne.

Zadbaj o swoje kości

fizjoterapia
Autor: UC Physiotherapy
Źródło: http://www.flickr.com
Nasz styl życia nie jest dobry dla naszego zdrowia. Przebywamy zdecydowanie za dużo czasu w naszym miejscu pracy. A kiedy wracamy po męczącym dniu do mieszkania, najczęściej siadamy przed komputer i w ten sposób marnujemy swój wolny czas, który możemy poświęcić na przykład na ruch na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna to świetne lekarstwo na wszelkiego typu dolegliwości układu kostnego, które dają się we znaki ludziom, posiadającym siedzący tryb pracy. Zazwyczaj spędzamy nasz długi dzień pracy przy biurku w niewłaściwej pozycji. Nie robimy sobie też koniecznych pauz ani nie wykonujemy żadnych ćwiczeń rozluźniających. Bardzo cierpią na tym nasze stawy, jak również mięśnie.

Kontuzja - nie lekceważ!Leczenie kontuzji

kontuzja w sporcie
Autor: Christian Rowlands
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy, kto uprawia jakikolwiek sport w którymś momencie dozna jakiejś kontuzji. Jest to właściwie nieuniknione, ale nie powinno być powodem do załamania. Mięśnie, stawy czy ścięgna czasami po prostu odmawiają działania. Czasami potrzebny jest zaledwie jeden niefortunny krok, aby złapać kontuzję. To nie znaczy jednak, że musimy porzucić naszą pasję. Wystarczy tylko odpowiednia diagnoza i dobre leczenie. Nawet najostrożniejszy sportowiec to potwierdzi
.