od100.org

Ortopeda - profesjonalne leczenie

złamana noga
Autor: John Swindells
Źródło: http://www.flickr.com
Jak istotna jest konsultacja lekarska wie każdy, kto choć raz był w tarapatach i niezbędne musiał skorzystać z usług specjalisty. Nie mamy tu jednakże na myśli normalnego przeziębienia czy kataru, mowa o poważnych kontuzjach, przypadłościach, jakie mogą nieodwracalnie odmienić nasze życie. Wszyscy Ci, a też osoby, jakie nie musiały być może korzystać z tego typu usług powinni doskonale zdawać sobie sprawę z ogromu tego problemu. Problem jest bowiem taki, iż chociaż wszyscy kiedyś być może będziemy potrzebowali takiej pomocy, to jednocześnie w naszym kraju nie jest to takie pewne.

Zakres pracy lekarza sportowego

operacja kolana
Autor: Zdenko Zivkovic
Źródło: http://www.flickr.com
Uprawianie sportu nigdy nie było tak proste, jak obecnie, przy dużych możliwościach w wybraniu miejsca , a także ekwipunku. Współczesność to rozkwit nie jedynie futbolu jak również siatkówki, lecz też biegów narciarskich, windsurfingu, skoków na bungee i przeróżnego typu sportów ekstremalnych. W okresie uprawiania każdych sportów jest bardzo ważne, aby co pewien okres posiadać wymagające badania, które zapewnia lekarz sportowy. Fundamentem jest morfologia, OB i badanie moczu; oprócz tego istnieje możliwości dokładniejszych badań, takich jak dla przykładu badanie ortopedyczne lub u okulisty, u neurologa lub laryngologiczne.

Zadbaj o swoje kości

fizjoterapia
Autor: UC Physiotherapy
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiejszy tryb życia nie jest zbyt korzystny dla naszego zdrowia. Spędzamy zdecydowanie za dużo czasu w naszym miejscu pracy. A kiedy powracamy po trudnym dniu do domu, zwykle siadamy przed komputer i w taki sposób trwonimy swój wolny czas, który jesteśmy w stanie poświęcić na przykład na treningi. Aktywność fizyczna to doskonałe lekarstwo na wszelkiego typu schorzenia układu kostnego, które dają się we znaki ludziom, posiadającym siedzącą pracę. Zwykle przeżywamy nasz ośmiogodzinny dzień pracy przy biurku w złej pozycji. Nie robimy sobie również niezbędnych pauz ani nie stosujemy jakichkolwiek ćwiczeń fizycznych. Bardzo cierpią na tym nasze stawy, jak również mięśnie.

Kontuzja - nie lekceważ!Leczenie kontuzji

kontuzja w sporcie
Autor: Christian Rowlands
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy, kto uprawia jakikolwiek sport w którymś momencie dozna jakiejś kontuzji. Jest to tak naprawdę nieuniknione, ale nie może być powodem do rozpaczy. Różne elementy naszego ciała czasem po prostu odmawiają posłuszeństwa. Czasami wystarcza jeden nieuważny krok, żeby zrobić sobie krzywdę. To nie znaczy jednakże, że trzeba odrzucić naszą pasję. Wystarczy tylko właściwa diagnoza i dobre leczenie. Nawet najbardziej ostrożny sportowiec będzie tego zdania
.