od100.org

Co takiego możesz robić po skończeniu szkoły średniej albo zawodowej?

dziewczyna podczas nauki
Autor: CollegeDegrees360
Źródło: http://www.flickr.com
Edukacja jest bardzo ważna: trudno funkcjonować na rynku pracy bez co najmniej posiadania średniego doświadczenia. Często mamy wielki kłopot z dostaniem pracy. Można śmiało powiedzieć, że choć edukacja to znaczny koszt oraz dużo roboty, to tak czy siak w żadnym wypadku nie możemy sądzić, że ciężka praca nie jest warta świeczki. Dobrze, lecz co zatem powinna robić taka osoba, która chce wreszcie zwiększyć swoje kwalifikacje zawodowe? Prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest zapisanie się do szkoły policealnej.

Ucz się języka obcego - inwestuj w swój rozwój

Indywidualny kurs języków obcych
Autor: Moose
Źródło: http://www.moose.pl
Jeżeli ktoś uważnie śledzi bieżącą sytuację na rynku pracy, wie doskonale, jak szalenie ciężko teraz o stałą pracę. Wszystko to za sprawą światowego kryzysu. Wielkie zakłady nie zatrudniają nowych pracowników.

Technologia informatyczna - specjalizacja z przyszłością

nauka
Źródło: http://www.sxc.hu/
Informatyka oraz związany z nią przemysł są szybko rozwijającymi się dziedzinami wiedzyi techniki. Niezmiennie rośnie zapotrzebowanie na fachowców, umożliwiających firmom konkurencyjność i wdrażanie nowoczesnych rozwiązań. Równorzędnie ze wzrostem istoty informatyki we współczesnej gospodarce, wzrasta zainteresowanie tym kierunkiem studiów wśród maturzystów.

Czemu nauczyciel musi się szkolić przez całe życie

nauczyciele
Źródło: flickr.com
Prawie nikt nie wie, że tysiące pedagogów poza pracą w szkole udaje się na szkolenia nauczycieli, by się rozwijać. Mnóstwo ludzi zazdrości pracy pedagogom. W końcu nic w tym trudnego Muszą zaledwie przekazywać informacje o danych fragmentach programu i wypisywać szkolne dzienniki i świadectwa. Czasem przygotować sprawdzian. Nauczyciel pracuje przecież ledwie kilkanaście godzin na tydzień, dodatkowo dostaje całe dwa miesiące wolnego - tylko pozazdrościć. To bardzo błędne myślenie.