od100.org

Wczasy i aktywny czas

wakacje
Autor: ClearSense
Źródło: ClearSense
Znowu mamy wakacje, zdaje się mówić na głos jeden i drugi uczeń gimnazjum i liceum. Co ze sobą począć, to zdanie pada bardzo rzadko, lecz czasem się pojawia. Życie nie jest wcale tak klarowne, nie można powiedzieć, iż właśnie wszyscy się cieszą, bo są wakacje. Są jednostki, które ciągle szukają swojego miejsca, dobiega końca rok szkolny, rozpościerają się nowe wizje, jednak ciągle nie ma chęci do nowych inicjatyw. Co wtedy począć?

Weekend, a Ty nie wiesz jakimi rzeczami się zająć?

Film w telewizji
Autor: Michel Curi, Jr., MBA
Źródło: http://www.flickr.com
Nie masz pomysłu na weekend? Chciałbyś gdzieś wyjechać za miasto, może pochodzić po górach, niestety prognozy pogody wykluczają twoje piękne plany. Także co ci pozostaje? Zostanie w czterech ścianach, bezsensowne i przypadkowe oglądanie telewizji? Lepiej nie tracić na to czasu. Podsuniemy ci znacznie lepszy pomysł!

Wartościowe książki można czytać na wiele sposobów

W dobie pędzącego coraz szybciej internetu mniej czasu przeznaczamy na książki. Także nałogowi zwolennicy książek ograniczają pobudzanie wyobraźni na rzecz wpisu o wybranej pozycji z wybranego gatunku na ciekawym blogu lub cyfrowe odmiany książek. Ich obrońcy zawsze będą jednak sugerować co warto przeczytać i co jest w książkach nieśmiertelnego.Pochłonięcie przez internetowe życie to szereg zjawisk, które odciągają człowieka nie tylko od książek, ale i świata kultury. Mając kolejne elementy życia w ekranie komputera z wygody z nich korzystamy. Rodzi to nowe założenia. Jaki jest sens sprawdzania czy książka jest świetna czy słaba, czy pochłania nas od razu czy powoli buduje napięcie z kolejną stroną bardziej? Masa sieciowych blogerów, swoistych moli książkowych przypuszczalnie dokonała już oceny owej pozycji. Rynek książkowy jest doprawdy bez granic, ale czas przeznaczony na czytanie książki już nie za bardzo.

Gdzie warto pogłębiać swoją wiedzę?

nauka
Autor: Les Roches International School of Hotel Management
Źródło: http://www.flickr.com
W dniu współczesnym niewątpliwie nadzwyczaj istotnym aspektem powszedniości jest rozwój. Wielu z nas bowiem pragnie się sprawnie rozwijać, bowiem dzięki takiemu podejściu nasze horyzonty zostaną stale nieodkryte. Niemniej jednakże wybitnie ważną kwestią pozostaje odnalezienie wartościowych wydarzeń czy także książek, dzięki którym będziemy w stanie urzeczywistnić to postanowienie.