od100.org

Wymarzony urlop

Tunezja
Autor: Sergio Conti
Źródło: http://www.flickr.com
Ciągnące się kilometrami piaszczyste plaże, stara kultura, urokliwe wsie, urzekająca pustynia, kurorty wschodniego wybrzeża i w niczym im nie ustępująca wysepka w centrum Morza Śródziemnego - Djerba, oferująca wachlarz sportów wodnych - to Tunezja od swej najlepszej strony!

Kraków - dawna stolica królów polskich - co warto zobaczyć w tym pięknym mieście?

Kraków, Wawel
Autor: http://www.sxc.hu/
Źródło: http://www.sxc.hu/
Kraków, będąc dawną stolicą królów polskich, zalicza się do najczęściej zwiedzanych miejscowości w Polsce. Nie ma w tym nic dziwnego, bo w mało którym mieście jest tak ogromna ilość zabytków i atrakcji. Do Krakowa można przyjechać na jeden dzień, i w tym czasie zobaczyć kilka najważniejszych atrakcji. Jednak aby dokładnie poznać to miasto, jego wszystkie zakątki i największe zabytki to trzeba sobie zarezerwować przynajmniej parę dni. I na pewno będą to dni bardzo intensywne, wypełnione zwiedzaniem i oglądaniem.

Podlasie dla turysty. Co robić? Gdzie się rozerwać?

Białystok nocą
Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com
Czy Białystok jest miastem, które wśród krajowych podróżnych jest na topie? Zdecydowanie nie! Jednakże w zasadzie stolica woj. podlaskiego to całkiem ciekawe miejsce, być może na terenie Białego nie znajdzie się tylu zabytków co w choćby Wrocławiu, lecz myślenie, że Białystok jest najzupełniej do niczego jest niemądre.

Tajlandia dla turystów

Tajlandia, Bangkok
Autor: DCWG
Źródło: Tajlandia, Bangkok
Propozycje turystyczne dziś niekoniecznie obejmują tylko oferty w Europie. Spragnieni doznań czy ciekawych emocji pasjonaci wycieczek w dalekie kraje poszukują czegoś więcej. Wyjątkowe i tanie wycieczki do Tajlandii mogą zaoferować niezapomniane przeżycia, a także wiele atrakcji. Rozrywka na wysokim poziomie, piękne, urocze trasy zwiedzania, smaczne jedzenie oraz ten klimat! Nie da się tego opisać, to trzeba zobaczyć na własne oczy, więc warto się zdecydować już dzisiaj!

Rodzinne wakacje w Tatrach

Tatry, góry
Autor: Mariusz Chilmon
Źródło: http://www.flickr.com
Tatry są najwyższymi rodzimymi górami. Na tle Karpat, których są częścią, wyróżniają się cechami typowo alpejskimi, co obrazuje się piętrowym układem skupisk roślinnych.Przeciętna wysokość tatrzańskichwierzchołków to około dwa tysiące trzysta metrów, rozciągłość łańcucha w linii prostej – ok. 53 km, natomiast szerokość sięga 30 km czyniąc z nich miejsce z miłą chęcią wybierane na wczasy 2014.