od100.org

Jak zdiagnozować własne nastroje

fototerapia
Niepokój, smutek, zmniejszenie aktywności. Przypuszczalnie bierzesz pod rozwagę, czy cierpisz na depresję. Zrób więc krok we właściwą stronę i zobacz na czym stoisz. Nawet w tej chwili możesz wykonać test depresji Burnsa, który odszukasz choćby w internecie. Rozwiązanie testu zajmuje jedynie parę minut, po których dowiesz się czy rzeczywiście chorujesz na depresję, a jeśli nawet, to w jakim stopniu jest poważna.

Jak używać lampy do fototerapii?

fototerapia

Fototerapia to jeden z rewelacyjnych sposobów pomagających w leczeniu depresji. Jeżeli zamęcza nas nieprzerwany niepokój, nerwowość, wahania humoru, chorobliwa ospałość, przygnębienie i ogólna bierność, prawdopodobnie my także mamy depresję sezonową powiązaną z niedostatkiem światła dziennego. W takim wypadku warto jest zakupić lampę do fototerapii i rozpocząć seanse, by szybko wrócić do świetnej formy.

Terapia światłem oraz jej zalety

Autor: Marcus Vegas
Ostatnimi czasy nadzwyczaj popularne stały się zabiegi fototerapii. Fototerapia to naświetlanie za pomocą odpowiedniego rodzaju światła, które posiada właściwości lecznicze i dużo większą moc niż zwyczajne lampy. Umożliwia leczenie depresji spowodowanej niedostatkiem słońca wcześnie rano, szczególnie w czasie zimy. Niedobór światła może przyczynić się m.in. do zaburzeń cyklu snu, wahań nastroju, trudności z koncentracją a także nieprawidłowości w rytmie wydzielania hormonów.

Wyjątkowa metoda leczenia – fototerapia

Fototerapia dla noworodka
Autor: Jim Champion
Źródło: http://www.flickr.com
Wyjątkowo cenionym aktualnie rozwiązaniem dla osób, które zapadły na depresję czy czują, że mogłaby ona ich dotknąć jest pewna określona forma terapii, to znaczy fototerapia. Ten rodzaj leczenia przynosi bardzo pozytywne, a co najistotniejsze, niezwykle owocne rezultaty przy próbie zwalczaniu różnorakich schorzeń. Światłolecznictwo znane jest ludziom nie od dziś, lecz eksperci w tej dziedzinie stale szukają najskuteczniejszych sposobów leczenia i sięgają po stare możliwości.