od100.org

Jak zdiagnozować własne nastroje

fototerapia
Niepokój, skłonność do irytacji, spadek aktywności. Przypuszczalnie bierzesz pod rozwagę, czy dotknęła Cię depresja. Zrób w związku z tym krok w dobrym kierunku i przekonaj się w czym tkwi przyczyna tego stanu. Właśnie teraz możesz wykonać test depresji Burnsa, który znajdziesz choćby w internecie. Wypełnienie testu pochłania jedynie kilka chwil, po których dowiesz się czy w rzeczy samej chorujesz na depresję, a jeżeli tak to na jakim etapie choroby się znajdujesz.

Jak używać lampy do fototerapii?

fototerapia

Fototerapia to jeden z rewelacyjnych sposobów pomagających w leczeniu depresji. Jeśli zamęcza nas nieustanny niepokój, rozdrażnienie, wahania humoru, nadmierna ospałość, przygnębienie i ogólna bierność, prawdopodobnie my także cierpimy na depresję sezonową powiązaną z niedoborem światła dziennego. W takim przypadku dobrze jest zainwestować w lampę do fototerapii i zacząć zabiegi, aby szybko powrócić do świetnej formy.

Terapia światłem oraz jej zalety

Autor: Marcus Vegas
W ostatnim czasie nad wyraz popularne stały się zabiegi fototerapii. Fototerapia jest naświetlaniem za pomocą właściwego rodzaju światła, które posiada właściwości lecznicze i o wiele większą moc aniżeli zwyczajne lampki. Umożliwia leczenie depresji wywołanej brakiem słońca w godzinach porannych, szczególnie podczas zimy. Deficyt światła może doprowadzać np. do zaburzeń cyklu snu, wahań nastroju, trudności z koncentracją a także nieprawidłowości w rytmie wydzielania hormonów.

Wyjątkowa metoda leczenia – fototerapia

Fototerapia dla noworodka
Autor: Jim Champion
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo cenionym w obecnych czasach rozwiązaniem dla osób, które cierpią na depresję albo czują, że mogłaby ona ich dotknąć jest pewna specyficzna forma terapii, czyli fototerapia. Ten sposób leczenia przynosi bardzo pozytywne, a co najważniejsze, niesamowicie efektywne rezultaty przy próbie zwalczaniu różnorakich schorzeń. Światłolecznictwo znane jest ludziom nie od dziś, lecz specjaliści w tej dziedzinie wciąż szukają najskuteczniejszych metod leczenia i sięgają po stare możliwości.