od100.org

Filmy są najwspanialszą formą rozrywki w codziennym życiu.

salon z telewizją
Autor: jonahbear2006
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele ludzi lubi oglądać filmy. Współcześnie jest to zapewne jedna z najpopularniejszych rozrywek, w szczególności, że programów telewizyjnych przybywa, istnieje wiele możliwości na wypożyczenie hitów bez wychodzenia z mieszkania, a wyjście do kina to nie majątek. Wielbicieli filmów jest bardzo wiele, jedni uwielbiają filmy komediowe, drugich pasjonują efekty specjalne w filmach fantasy, dla jeszcze innych najciekawsze będą filmy grozy i thrillery, które trzymają w napięciu do samego końca. Gatunków filmów jest bardzo dużo i każdy człowiek znajdzie z pewnością film dla siebie.

Jak określić sztukę, jak określić jej kształt? Czy wiemy tak w rzeczywistości czym jest sztuka i czy potrafimy podejść do niej z prawdziwym szacunkiem?

sitodruk
Źródło: flickr.com
Nie ma chyba innej takiego typu dziedziny, jak sztuka. Przemawia ona do nas wieloma barwami, dźwiękami, utworami czy aktami. Wielu twierdzi, iż nie da się jej poprawnie nazwać, ponieważ każde określenie będzie niewystarczające. Jest w tym dużo słuszności, ale trzeba podchodzić do tego zagadnienia, jak to czujemy, czyli, że sztuka to każda rzecz, która na nas w jakiś sposób na nas wpływa. Skoro potrafimy zachwycić się konkretnym utworem, to już może być sztuka.

Z innej strony dla innych osób konkretny utwór może być niezbyt udany, więc jednocześnie sztukę można odbierać na bardzo osobistym poziomie. Sztuką jesteśmy w stanie określić także każdy ludzki wytwór, jakie nie jest jednocześnie użytkowy, nie jest przydatny do rzeczy praktycznych, ale ma cieszyć nasze zmysły, ma cieszyć oczy, cieszyć uszy, rozpalać nasze emocje. Oczywiście i tu mamy dylemat gdyż wspomniana przed chwilą sztuka użytkowa właśnie – jak sam termin wskazuje – jest przeznaczona do rzeczy praktycznych.