Filmy są najwspanialszą formą rozrywki w codziennym życiu.

salon z telewizją
Autor: jonahbear2006
Źródło: http://www.flickr.com
Niemal wszyscy uwielbiają oglądać filmy. Współcześnie jest to zdecydowanie jedna z najczęstszych rozrywek, tym bardziej, że programów w telewizji przybywa, jest bardzo dużo możliwości na wypożyczenie hitów bez wychodzenia z mieszkania, a wyjście do kina to nie majątek. Pasjonatów filmów jest sporo, niektórzy uwielbiają filmy komediowe, innych interesują efekty dźwiękowe w filmach fantasy, dla jeszcze innych najciekawsze będą filmy grozy i thrillery, które trzymają w napięciu do napisów. Gatunków filmowych jest niezmiernie wiele i każda osoba odnajdzie na pewno film dla siebie.

Jak określić sztukę, jak określić jej kształt? Czy wiemy tak w rzeczywistości czym jest sztuka i czy potrafimy podejść do niej z prawdziwym szacunkiem?

sitodruk
Źródło: flickr.com
Nie ma prawdopodobnie innej takiego typu dziedziny, jak sztuka. Mówi ona do nas różnymi barwami, dźwiękami, utworami czy aktami. Niektórzy twierdzą, iż nie da się jej akuratnie zdefiniować, ponieważ każde określenie będzie niewystarczające. Jest w tym dużo słuszności, ale należy podchodzić do tego zagadnienia, jak to czujemy, czyli, że sztuka to wszystko co na nas w jakiś sposób na nas wpływa. Jeśli umiemy zachwycić się jakimś utworem, to już jest sztuka.

Z innej strony dla pozostałych osób konkretny utwór może być kiepski, więc jednocześnie sztuka jest bardzo subiektywna. Sztuką jesteśmy w stanie nazwać też każdy ludzki wytwór, który nie jest jednakże użytkowy, nie służy do rzeczy praktycznych, ale ma cieszyć nasze zmysły, ma cieszyć oczy, cieszyć uszy, rozpalać nasze emocje. Oczywiście i tu stajemy przed dylematem, gdyż wspomniana przed chwilą sztuka użytkowa właśnie – jak sam termin wskazuje – jest przeznaczona do rzeczy praktycznych.