od100.org

Filmy są najwspanialszą formą rozrywki w codziennym życiu.

salon z telewizją
Autor: jonahbear2006
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele ludzi lubi oglądać filmy. We współczesnych czasach jest to zapewne jedna z najczęstszych rozrywek, w szczególności, że kanałów w telewizji jest coraz więcej, jest bardzo dużo sposób na wypożyczenie filmów bez jeżdżenia do wypożyczalni, a bilet do kina to nie majątek. Pasjonatów filmów jest sporo, niektórzy uwielbiają filmy komediowe, innych interesują efekty dźwiękowe w filmach fantasy, dla jeszcze następnych najbardziej interesujące będą filmy grozy oraz thrillery, które utrzymują w napięciu do końcowych. Rodzajów filmowych jest bardzo dużo i każda osoba odnajdzie na pewno coś dla siebie.

Jak określić sztukę, jak określić jej kształt? Czy wiemy tak w rzeczywistości czym jest sztuka i czy potrafimy podejść do niej z prawdziwym szacunkiem?

sitodruk
Źródło: flickr.com
Nie ma najprawdopodobniej innej takiej dziedziny, jak sztuka. Przemawia ona do nas różnymi kolorami, dźwiękami, utworami czy aktami. Wielu twierdzi, że nie da się jej adekwatnie zdefiniować, ponieważ każde określenie będzie niewystarczające. Jest w tym dużo prawdy, ale trzeba podejść do tego zagadnienia, jak to czujemy, czyli, że sztuka to wszystko co na nas w jakiś sposób oddziałuje. Skoro potrafimy zachwycić się konkretnym utworem, to już może być sztuka.

Z innej strony dla pozostałych osób ten utwór może być niezbyt udany, więc jednocześnie sztuka jest bardzo subiektywna. Sztuką możemy zdefiniować również każdy ludzki wytwór, jakie nie jest jednakże użytkowy, nie służy do rzeczy praktycznych, ale powinien cieszyć nasze zmysły, ma cieszyć oczy, radować uszy, rozpalać nasze emocje. Oczywiście i tu mamy dylemat gdyż wspomniana przed chwilą sztuka użytkowa właśnie – jak sam termin wskazuje – służy do rzeczy praktycznych.