od100.org

Filmy są najwspanialszą formą rozrywki w codziennym życiu.

salon z telewizją
Autor: jonahbear2006
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele ludzi lubi oglądać filmy. We współczesnych czasach jest to zdecydowanie jedna z najczęstszych rozrywek, w szczególności, że kanałów telewizyjnych przybywa, jest bardzo dużo sposób na wypożyczenie hitów bez wychodzenia z mieszkania, a bilet do kina nie jest wcale takie straszne kosztowne. Filmomaniaków jest bardzo wiele, niektórzy uwielbiają filmy komediowe, drugich interesują efekty dźwiękowe w filmach akcji, dla jeszcze innych najciekawsze będą filmy grozy oraz thrillery, które utrzymują w napięciu do końcowych. Gatunków filmowych jest niezmiernie wiele i każda osoba znajdzie z pewnością film dla siebie.

Jak określić sztukę, jak określić jej kształt? Czy wiemy tak w rzeczywistości czym jest sztuka i czy potrafimy podejść do niej z prawdziwym szacunkiem?

sitodruk
Źródło: flickr.com
Nie ma najprawdopodobniej innej takiej dziedziny, jak sztuka. Przemawia ona do nas różnymi kolorami, dźwiękami, utworami czy aktami. Wielu twierdzi, że nie da się jej adekwatnie zdefiniować, ponieważ każde określenie będzie niewystarczające. Jest w tym dużo prawdy, ale trzeba podejść do tego zagadnienia, jak to czujemy, czyli, że sztuka to wszystko co na nas w jakiś sposób oddziałuje. Skoro potrafimy zachwycić się konkretnym utworem, to już może być sztuka.

Z innej strony dla pozostałych osób ten utwór może być niezbyt udany, więc jednocześnie sztuka jest bardzo subiektywna. Sztuką możemy zdefiniować również każdy ludzki wytwór, jakie nie jest jednakże użytkowy, nie służy do rzeczy praktycznych, ale powinien cieszyć nasze zmysły, ma cieszyć oczy, radować uszy, rozpalać nasze emocje. Oczywiście i tu mamy dylemat gdyż wspomniana przed chwilą sztuka użytkowa właśnie – jak sam termin wskazuje – służy do rzeczy praktycznych.