od100.org

Resekcja rękawowa żołądka jest całkiem nową metodą walczenia z nadwagą<br />

brzuch
Autor: Poprostuzdrowo.pl
Źródło: Poprostuzdrowo.pl
Każdy kto od lat zmaga się ze dużą wagą, odpowiednio zaznaczy, że odrzucenie niechcianych kilogramów nie należy do łatwych kwestii. Przez to coraz więcej osób decyduje się na chirurgiczny zabieg, jakim jest resekcja rękawowa żołądka, która opiera się na wycięciu 2/3 żołądka, z tego powodu bardzo pomniejsza się jego pojemność.

Fala uderzeniowa, uważana jest za zabieg leczniczy

kolano
Autor: 2014uknz
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy, kto miał kiedyś jakieś kłopoty z kolanami wie doskonale, że ból jest trudny do ogarnięcia i nie sposób go wytrzymać. Czasem, mimo wszystko, go bagatelizujemy, bo jest chwilowy i ostry, a potem zdaje nam się, że wszystko wydaje się wracać do normy. Ale rzeczywistość jest taka, że nie powinniśmy lekceważyć bólu w stawie kolanowym. Trzeba iść do lekarza i opowiedzieć o swych przypadłościach.

Chirurgia estetyczna oraz starania z jej obszaru

chirurgia estetyczna
Autor: KoiQuestion
Źródło: http://www.flickr.com
Medycyna estetyczna, to filia medycyny, zajmujący się zapewnieniem dobrej jakości życia ludzi zdrowych, przez postępowania ochronne, zorientowane w znaczącej mierze na prewencję starzenia się cery, w następnym etapie jednakże rekonstrukcyjne, mające odbudować formę sprzed tego procesu. Poza tematyką starzenia, medycyna estetyczna zajmuje się również korekcją szeroko rozumianych skaz estetycznych o różnym podłożu, które mogą przyczyniać się na dyskomfort płynący ze swojego wyglądu.

Powody do zrobienia sobie operacji plastycznej

odstające uszy
Autor: Monthly_M
Źródło: Fotolia
Powody do zrobienia sobie operacji plastycznych uszu są rozmaite. Zazwyczaj sprowadzają się do kompleksu odstających małżowin. To odstawanie bywa często obiektem kompleksów.

Musimy pamiętać, że krótkowzroczność to schorzenie, które trzeba leczyć

okulary
Autor: Maria Teresa Ambrosi
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o oko, czyli nasz człowieczy układ optyczny to jest on niezmiernie delikatny. Jest on też często przez nas zaniedbywany. Bywamy w klimatyzowanych biurach, które które prowadzą do wysuszenia śluzówki oka a my niezbyt się tym przejmujemy. Chodzimy na mocne słońce bez osłony na oczy. Nie dbamy o nasze oczy, a ich operacje są bardzo kosztowne. Dlatego lepiej profilaktycznie chronić wzrok niż później go leczyć. Ale zdarzają się również wrodzone wady refakcji.

Laserowe zabiegi wzroku

wzrok
Autor: JZO
Źródło: JZO
Jeżeli zauważamy coraz większe problemy z widzeniem w chwili czytania i oglądania telewizji, a kierowanie pojazdem stało się dla nas niemożliwe – może to świadczyć o tym, że chorujemy na zaćmę, innymi słowy częściowe lub całkowite zmętnienie soczewki oka.
Najbardziej powszechnym objawem zaćmy jest sukcesywne pogarszanie się ostrości wzroku. W ten sposób dochodzi do stopniowego zacierania się widzianego obrazu.

Waginoplastyka to teraz na pewno nie powód do wstydu

operacja
Autor: KoiQuestion
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie operacje plastyczne stają się nader popularne. Poprawiamy sobie właściwie wszystko – począwszy od nosa, a skończywszy na waginie lub penisie. Kiedy zastanawiasz się nad tym, jakie są dzisiaj najbardziej modne zabiegi, wówczas bez wątpliwości Cię zdziwimy – coraz rzadziej dziewczyny powiększają sobie piersi, zaś coraz częściej myślą nad waginoplastyką. Taka operacja warg sromowych ciągle jest bardzo wstydliwym tematem, o którym zwykle nie mówi się wiele, jednak okazuje się, że dziewczęta coraz częściej decydują się właśnie na zoperowanie swoich miejsc intymnych.

Za pomocą lasera możemy wyeliminować naszą wadę wzroku

okulary
Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Niektóre osoby używanie okularów czy soczewek uważają jak wyrok, zwłaszcza jeżeli są one młode oraz zdają sobie sprawę z tego, że będą musiały je już zakładać do końca życia. Co więcej nierzadko przygnębiający dla nich jest fakt, iż wada przez lata może utrzymywać się na tym identycznym poziomie, ale także w niejasny sposób ma szansę się gwałtownie pogłębiać, nawet jeśli poweźmie się różne realne środki zapobiegawcze. Na szczęście jeżeli jesteśmy krótkowidzem, to może się okazać, iż mamy okazję na operację, która pozwoli nam się na stałe pożegnać z okularami.

Ginekologia estetyczna jest wśród Polek coraz popularniejsza

para
Autor: Pabak Sarkar
Źródło: http://www.flickr.com
Sporo kobiet ma spore kłopoty z akceptacją swoich narządów rozrodczych. A to sprawia, że pożycie erotyczne cechuje się o wiele słabszym poziomem. Dzisiaj także Polki są bardzo wyzwolone, zatem to całkowicie normalna sprawa, iż pragną cieszyć się z pożycia erotycznego. A poza tym, chodzi także o wygląd - co prawda niewiele osób ogląda narządy płciowe danej niewiasty, ale bądź co bądź żyjemy w takich czasach, w których najzwyczajniej wyłącznie liczy się perfekcjonizm.

Nie bójmy się wizyty u stomatologa

Mały Pacjent u dentysty
Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Jednych przeraża, drudzy nie rozumieją, jak można z takiego czegoś robić taki grozę. Jednym kojarzy się naturalnie, ot, normalny lekarz, inni ze zgrozą przypominają traumatyczne wizyty, nieprzyjemności i osobliwy smród, który wypełnia cały pokój… A przecież dentysta wykonuje wyłącznie swoją robotę, choć często się pewnie zastanawia czy jest na pewno tylko stomatologiem czy może tez psychologiem uspokajającym swoich pacjentów.