od100.org

Resekcja rękawowa żołądka jest całkiem nową metodą walczenia z nadwagą<br />

brzuch
Autor: Poprostuzdrowo.pl
Źródło: Poprostuzdrowo.pl
Każdy kto od lat zmaga się ze wielką wagą, dobrze zaznaczy, że odrzucenie nadprogramowych kilogramów nie należy do prostych czynności. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na chirurgiczny zabieg, jakim jest resekcja rękawowa żołądka, która polega na zlikwidowaniu 2/3 żołądka, przez co bardzo pomniejsza się jego objętość.

Fala uderzeniowa, uważana jest za zabieg leczniczy

kolano
Autor: 2014uknz
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy, kto kiedykolwiek miał jakiekolwiek kłopoty z kolanami wie doskonale, że ból jest trudny do ogarnięcia i nie da się go wytrzymać. Często, mimo wszystko, go lekceważymy, bo jest chwilowy i ostry, a później zdaje nam się, że wszystko wraca do normy. Ale prawda jest taka, że nie można lekceważyć bólu w stawie kolanowym. Powinniśmy pójść do doktora i opowiedzieć o swych przypadłościach.

Chirurgia estetyczna oraz starania z jej obszaru

chirurgia estetyczna
Autor: KoiQuestion
Źródło: http://www.flickr.com
Medycyna estetyczna, to dział medycyny, zajmujący się zapewnieniem wysokiej jakości życia ludzi zdrowych, przez przedsięwzięcia zapobiegawcze, zorientowane w dużej mierze na prewencję starzenia się skóry, w kolejnym etapie natomiast rekonstrukcyjne, mające odtworzyć stan sprzed takiego procesu. Poza tematyką starzenia, medycyna estetyczna zajmuje się także korekcją szeroko pojętych niedociągnięć estetycznych o przeróżnym podłożu, które mogą wywrzeć wpływ na dyskomfort płynący z własnego wyglądu.

Powody do zrobienia sobie operacji plastycznej

odstające uszy
Autor: Monthly_M
Źródło: Fotolia
Powody do zrobienia sobie operacji naskórnej uszu są rozmaite. Zwykle sprowadzają się do kompleksu odstawiających małżowin. To odstawanie bywa często obiektem kpin.

Musimy pamiętać, że krótkowzroczność to schorzenie, które trzeba leczyć

okulary
Autor: Maria Teresa Ambrosi
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o oczy, czyli nasz ludzki układ optyczny to jest on niezmiernie delikatny. Jest on też często przez nas traktowany po macoszemu. Przebywamy w klimatyzowanych pomieszczeniach, które wysuszają śluzówkę oka a my nie za bardzo się tym martwimy. Wychodzimy na mocne słońce bez osłony na oczy. Nie szanujemy naszych oczu, a ich operacje są niezmiernie kosztowne. Stąd też dobrze zapobiegawczo chronić wzrok niż potem go leczyć. Jednak zdarzają się również wrodzone wady refakcji.

Laserowe zabiegi wzroku

wzrok
Autor: JZO
Źródło: JZO
Jeżeli obserwujemy coraz większe problemy z widzeniem w momencie czytania a także oglądania telewizji, a prowadzenie samochodu sprawia nam nie lada trudności – może to znaczyć, że cierpimy na zaćmę, czyli częściowe lub całkowite zmętnienie soczewki oka.
Podstawowym objawem zaćmy jest stopniowe zanikanie ostrości widzenia. W ten sposób dochodzi do zmętnienia soczewki oka.

Waginoplastyka to teraz na pewno nie powód do wstydu

operacja
Autor: KoiQuestion
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj operacje plastyczne stają się nader modne. Poprawiamy sobie niemalże wszystko – począwszy od nosa, a skończywszy na waginie czy penisie. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jakie są teraz najbardziej modne zabiegi, wówczas zdecydowanie Cię zdziwimy – coraz rzadziej dziewczyny powiększają swoje piersi, zaś coraz częściej myślą nad waginoplastyką. Taka operacja warg sromowych ciągle jest dość wstydliwym tematem, o którym najczęściej nie mówi się dużo, jednakże okazuje się, że kobiety coraz częściej decydują się właśnie na zoperowanie sobie miejsc intymnych.

Za pomocą lasera możemy wyeliminować naszą wadę wzroku

okulary
Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Niektóre osoby używanie okularów czy soczewek traktują jak wyrok, zwłaszcza jeśli są one młode i wydają sobie sprawę z tego, że będą musiały je już zakładać do końca życia. Co więcej nierzadko przygnębiający dla nich jest fakt, że wada przez lata może utrzymywać się na tym identycznym poziomie, ale też w niejasny sposób ma szansę się gwałtownie pogłębiać, nawet jeżeli weźmie się wszelkie realne metody zapobiegawcze. Na szczęście kiedy jesteśmy krótkowidzem, to może się okazać, iż mamy szansę na operację, która zezwoli nam się na stałe pożegnać z okularami.

Ginekologia estetyczna jest wśród Polek coraz popularniejsza

para
Autor: Pabak Sarkar
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele kobiet ma poważne problemy z akceptacją swoich narządów rozrodczych. To powoduje, że pożycie erotyczne charakteryzuje się sporo gorszym poziomem. W XXI wieku również kobiety w Polsce są bardzo wyzwolone, zatem to całkowicie normalna sprawa, iż chcą cieszyć się z pożycia erotycznego. A poza tym, chodzi również o wygląd - co prawda mało osób ogląda narządy danej kobiety, lecz bądź co bądź żyjemy w takich czasach, w których po prostu wyłącznie liczy się perfekcjonizm.

Nie bójmy się wizyty u stomatologa

Mały Pacjent u dentysty
Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Jednych przeraża, drudzy nie rozumieją, jak można z takiego czegoś robić taki koszmar. Jednym kojarzy się naturalnie, ot, normalny doktor, inni panicznie rozpamiętują traumatyczne wizyty, nieprzyjemności i osobliwy smród, który wypełnia calutki gabinet… wszak dentysta czyni wyłącznie własną pracę, choć często się na pewno namyśla czy jest na pewno jedynie dentystą czy może tez terapeutą uspokajającym swoich pacjentów.