od100.org

Musimy wiedzieć co zrobić, gdy coś niedobrego zaczyna się dziać z naszymi kolanami

Bieganie
Autor: iStock
Źródło: iStock
Zazwyczaj nie przywiązujemy zbyt dużej wagi do swojego zdrowia, jeśli nic nam nie doskwiera, przez to sporo ludzi jest zaskoczonych, kiedy pojawiają się kłopoty ze stawami oraz dowiadują się, że zużywają się one z biegiem lat. Najczęściej ścieraniu ulega chrząstka stawowa, co prowadzić może do bólu w czasie spacerowania, do pomniejszenia sprawności ruchowych, a czasem nawet i do trwałego kalectwa.

Przed poważniejszymi zabiegami musi być wykonane usg

zdjęcie rentgenowskie kolana
Autor: steve lyon
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy mamy coraz znaczniejsze trudy z chodzeniem, a nasze kolano odmawia nam współpracy, to bez wątpienia powinniśmy jak najprędzej udać się do lekarza, który nas przebadana oraz będzie w stanie postawić odpowiednią diagnozę. Nie mniej trzeba powiedzieć, że czasami przed powzięciem decyzji o zabiegu, chce on zobaczyć jak wygląda nasze kolano w środku i czy jego podejrzenia są słuszne, a wtenczas ma szansę nam zalecić wykonanie usg.

Przypadłości leczone u ortopedy

operacja kolana
Autor: Zdenko Zivkovic
Źródło: http://www.flickr.com
Ortopeda rozróżnia, różnicuje i kuruje defekty rozwojowe i choroby narządu ruchu, ze specjalnym uwzględnieniem uszkodzeń urazowych kręgosłupa i kończyn, podejmuje działalności na problem promowania zdrowia i zapobiegania schorzeniom narządu ruchu.
Staw kolanowy jest zwykle najczęściej niszczoną elementem ciała ludzkiego. Wynika to z jego małej osłony, oraz narażenia na obciążania w wielu płaszczyznach.