od100.org

W jaki sposób najlepiej przygotować się do odbycia badania medycznych kolonoskopii

pacjentka
Autor: Counselman Collection
Źródło: http://www.flickr.com
Czasem nawet nie wiemy, na jakie zabiegi możemy zostać skierowani. Ale doktorzy chcą naszego dobra i może czasem okazuje się, że jest to związane z niezbyt przyjemnymi odczuciami. Gdy słyszymy słowo kolonoskopia nie zawsze wiemy, z czym wiąże się takie badanie. Otóż kolonoskopia to wprowadzenie przez odbyt wziernika, żeby obejrzeć jelito grube. Nie brzmi to zbyt przyjemnie, ale badanie w wielu sytuacjach bywa po prostu najlepszą opcją, a jak wiemy zdrowie jest najistotniejsze i jeżeli jedynie przez takie badanie można znaleźć przyczyny naszych problemów to nie ma, nad czym się zastanawiać.

Jakie zalety wynikają z aktywnego trybu życia, takiego jak na przykład sport, wycieczki bądź spacery?

snowboard na śniegu
Autor: Gavin Craigie
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach coraz większym kłopotem w życiu ludzi jest brak praktycznie jakiejkolwiek działalności! Najwięcej czasu spędzamy obecnie w pracy zawodowej, często za biurkiem i przed komputerem, w szkole albo na studiach siedząc przez parę godzin w ławkach, po czym do domu także wracamy wozem i zazwyczaj leżymy przed telewizorem albo komputerem. I tak jest z dnia na dzień- jesteśmy coraz bardziej ospali i niemrawi, mamy słabowitą kondycję i brak jakiejkolwiek woli do działalności poza domem.

Dlaczego Polacy chorują

Dużo osób choruje. Przyczyny tych dolegliwości są przeróżne, ale często odpowiada za nie niezdrowy styl życia. Nie troszczymy się o organizm każdego dnia i to skutkuje różnymi schorzeniami. Codzienny pęd za karierą, fortuną a także luksusowym życiem może doprowadzić do tego, że takiego życia będziemy mieć dużo mniej. A wystarczy przestrzegać złotych zasad, by się przed tym przestrzec.