od100.org

Szkoła włoskiego w Warszawie raduje się wielką liczbą chętnych

szkoła językowa
Autor: Nazareth College
Źródło: http://www.flickr.com
Języki obce są bardzo ważne, a im więcej ich poznamy, tym łatwiej przyjdzie nam uzyskać zawodowy sukces. Przez to coraz mniej ludzi koncentruje się wyłącznie w jednym języku obcym, znacznie częściej zdarza się tak, że uczymy się po parę języków jednocześnie, by nasza wiedza była jak największa.

Testy i sprawdziany w szkołach

Aktualny system szkolnictwa w znaczny sposób różni się od tego, jaki panował na przykład jeszcze pół wieku temu. Na jego zmianę wpłynęły różnorodne reformy i nowe przepisy. Jedną z bardziej charakterystycznych zmian było między innymi utworzenie gimnazjów, co było związane ze skróceniem okresu nauki w szkole podstawowej do sześciu lat. Za to w liceach ogólnokształcących skrócono okres nauki o rok. Zmieniły się także zasady odbywania się części egzaminów, zarządzono także pewną liczbę nowych.

Wyjaśnianie zawiłości naukowych z doświadczonym nauczycielem

nowoczesne korepetycje
Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Nie zawsze uczniowie nadążają z przyswajaniem przerabianego na lekcjach materiału. Najczęściej napotykają na różnego rodzaju trudności. Świetne korepetycje, znakomici nauczyciele, którzy w pełni rozumieją wymagania ucznia oraz równocześnie znakomicie znają wymagania szkoły, mogą pomóc każdemu już dziś. Zarówno na poziomie podstawówki, jak i dla studiujących korepetytorzy mogą zrobić sporo dobrego. Ciekawe możliwości, jakie zapewnić mogą tutorzy już teraz, rozrastają się z dnia na dzień.