od100.org

Efektywna nauka włoskiego w miłym gronie

szkoła
Autor: www.flickr.com
Źródło: www.flickr.com
Obecnie największym zainteresowaniem od dawna cieszą się języki romańskie i nieco bardziej egzotyczne. Znajomość niemieckiego oraz angielskiego u nas jest na odpowiednim poziomie, dlatego podnosi się popularność pozostałych języków. Nauka z pomocą cenionego lektora bez wątpienia przyniesie pożądane rezultaty, ale kurs włoskiego wymaga także od nas sporego nakładu sił. Energia, jaką włożymy w przygotowania do nauki włoskiego, ukaże się na osiąganych przez nas rezultatach w pisaniu oraz mówieniu.

Inwestuj w rozwój siebie i firmy

angielski
Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Od dłuższego daje się zauważyć, iż coraz więcej polskich firm, pragnąc zwiększyć swoje zyski, rozpoczęło ekspansję na rynki międzynarodowe. W następstwie tego, daje się zauważyć zainteresowanie kursami języka angielskiego. Rozwija się znacznie więcej profesjonalnych szkół językowych, które podejmują współpracę z firmami.

Muzyk czy poliglota? Na co się zdecydować?

Słowniki języków obcych
Źródło: http://www.sxc.hu
Życie dziecka cechuje niebywała dynamika. Nie tylko porusza się ono z szybkością Strusia Pędziwiatra, lecz równie błyskawicznie przyswaja nowe informacje. Rodzice często starają się spożytkować tę zdolność i od najmłodszych lat inwestują w jego rozwój. “On jest taki zdolny!” – wołają rodzice, wesoło podskakując na krześle na widok swoich pociech, które na palcach jednej ręki potrafią policzyć do ośmiu po angielsku.

Zajęcia pozalekcyjne, jakie wybrać

Nauka gry na pianinie
Autor: east_mountain
Źródło: http://www.flickr.com
Życie dziecka cechuje niesamowita dynamika. Nie tylko porusza się ono z szybkością Strusia Pędziwiatra, lecz równie błyskawicznie chłonie nowe informacje. Rodzice często starają się wykorzystać tę cechę i już od wczesnych lat inwestują w jego rozwój. “On jest wspaniały!” – wołają rodzice, szaleńczo podskakując na krześle na widok swoich pociech, które na palcach jednej ręki potrafią policzyć do siedmiu po angielsku.

Dlaczego opłaca się wybrać elementarz XXI wieku?

podręcznik
Autor: Connie Ma
Źródło: http://www.flickr.com
Niejeden nauczyciel głowi się, który podręcznik będzie najlepszy dla uczniów. Rynek daje interesujące propozycje, spośród których należy dobrać coś stosownego do wymogów młodych ludzi. Rewelacyjną książką jest elementarz xxi wieku 2 bądź inny poziom dostosowany do określonej klasy. Czym się odróżnia i z jakiej racji warto jest z niego korzystać?

Wczasy i aktywny czas

wakacje
Autor: ClearSense
Źródło: ClearSense
I znów wakacje, wydaje się myśleć każdy uczeń gimnazjum i liceum. Co ze sobą począć, to pytanie słyszymy nieczęsto, lecz czasem się pojawia. Myślenie każdego człowieka nie musi być wcale tak klarowne, nie można powiedzieć, iż właśnie wszyscy się cieszą, bo nastały ferie. Są jednostki, które wiecznie szukają własnego miejsca, kończy się rok szkolny, rozpościerają się różne wizje, jednak wciąż nie ma impulsu do nowych inicjatyw. Co wtedy począć?

Zbliżający się początek roku szkolnego oznacza wzrost wydatków dla opiekunów

Dzieci w szkole
Autor: 0Odyssey0
Źródło: http://www.sxc.hu
Szkoła. To jedn proste słowo dudni i dźwięczy w uszach naszych mam i ojców cale letnie wakacje. Teraz jest zabawnie i miło, jest środek lata, a nasza pociecha bawi się u dziadków na wsi, nie mamy zmartwień, lecz już się zbliża magiczna data 1 września, a wcześniej już przecież trzeba zabrać się do roboty, czyli kupić, co niezbędne.

Zbliżający się czas szkolny niesie duże koszty

nauczyciel i uczniowie
Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie szkoła nie jest już tym samym, czym była kiedyś. Kiedyś, przed erą Internetu belfer darzony był większym szacunkiem, niż dziś, był w pewnym sensie mistrzem, posiadającym wiedzę, która nie jest łatwa do opanowania w krótkim czasie. Dzisiaj zaś wystarczy znaleźć hasło i już odpowiedź na nurtujące nas pytanie. Ta sytuacja nie jest ani negatywna, ani pozytywna, ma bowiem kilka zalet i kilka wad.

Czy można przygotować swoje dziecko do nauki w szkole?

szkoła
Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością każdy rodzic chciałby, aby jego dzieci osiągały w szkole jak najlepsze wyniki w nauce albo przynajmniej w konkretnych przedmiotach, w których są one faktycznie dobre. Z drugiej jednak strony musimy mieć świadomość tego, że bardzo wiele zależy tutaj od nas samych oraz od tego, w jaki sposób uda nam się przygotować nasze pociechy do pójścia do szkoły. Każdy rodzic powinien zadbać przy tej okazji o wiele różnych spraw, wśród których do tych absolutnie najistotniejszych zalicza się szczególnie zakupienie odpowiedniego, ogólnie pojętego wyposażenia szkolnego.

W jaki sposób skutecznie uczyć się języka polskiego?

nauka języków
Autor: shho
Źródło: http://www.sxc.hu
Powszechnie uważa się, że język polski jest jednym z najtrudniejszych języków świata, więc jego nauka może generować wiele kłopotów. Dużo Polaków nie wie, jak stosowanie napisać konkretne słowa czy mają trudności ze składnią. Niemniej wraz ze wzrostem znaczenia Polski wśród innych państw, popularność języka też jest dużo większa
.