od100.org

Tekst o dbaniu o ciało i sprawność

Skuteczne sposoby na zgrabne pośladki
Autor: 123rf
Źródło: 123rf
Czasy, w których żyjemy, są coraz więcej zasypane działalnością umysłową, a coraz to skromniej aktywnością fizyczną, w czasie kiedy proporcjonalna aktywność fizyczna, powiązana ze zdrowym sposobem żywienia się, wsparłaby w wyrobieniu stanu równowagi pomiędzy ciałem a rozumem, jaka jest niezbędna dla zachowania zdrowia zarówno cielesnego, jak i umysłowego.

Jakie wspaniałe efekty przynosi regularne ćwiczenie na siłowni?

zajęcia fitness
Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś dużo osób regularnie chodzi ćwiczyć na siłownię. Z pewnością efekty ćwiczenia na siłowni są ogromnie duże, dlatego należałoby zastanowić się nad tym jakie konkretnie wyniki można osiągnąć poprzez regularne trenowanie na siłowni.

Chirurgia estetyczna oraz starania z jej obszaru

chirurgia estetyczna
Autor: KoiQuestion
Źródło: http://www.flickr.com
Medycyna estetyczna, to dział medycyny, zajmujący się zapewnieniem wysokiej jakości życia ludzi zdrowych, przez przedsięwzięcia zapobiegawcze, zorientowane w dużej mierze na prewencję starzenia się skóry, w kolejnym etapie natomiast rekonstrukcyjne, mające odtworzyć stan sprzed takiego procesu. Poza tematyką starzenia, medycyna estetyczna zajmuje się także korekcją szeroko pojętych niedociągnięć estetycznych o przeróżnym podłożu, które mogą wywrzeć wpływ na dyskomfort płynący z własnego wyglądu.

Kosmetoginekologia to dział chirurgii plastycznej, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem na polskim rynku.

oeracja
Autor: Mariposa Veterinary Wellness Center in Lenexa, KS
Źródło: http://www.flickr.com
Na dzień dzisiejszy współczesne kobiety mają większą świadomość swojego ciała i chcą komfortowo się czuć i wyglądać w każdym wieku. Życie intymne to sfera, która ma istotne znacznie jeśli chodzi o samoocenę, stąd wiele kobiet podejmuje decyzję o wizycie w dobrej klinice w celu przeprowadzenia zabiegu okolic intymnych.
Kobiety zgłaszają się do chirurga plastycznego z różnych przyczyn. Najczęściej jednak ciało kobiety zmienia się po urodzeniu dziecka. Szczególnie po kilku więcej niż jednym porodzie naturalnym zdarza się, że mięśnie pochwy są rozciągnięte, co nierzadko źle wpływa na jakość życia seksualnego. Mimo że wiele kobiet odczuwa podobne dolegliwości, to jednak niewiele z nich zgłasza się z tym do właściwego lekarza.

W jaki sposób przywrócić naszym kolanom całkowitą sprawność?

zdjęcie rentgenowskie kolana
Autor: Eric Schmuttenmaer
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas lubi chodzić na dalekie spacery. Przebywanie na ożywczym powietrzu w czystych okolicznościach natury w wielu przypadkach jest marzeniem wielkiej części miłośników wędrówek. W tym czasie jednakże nasze nogi wystawione są na istotny wysiłek, który w perspektywie długookresowej może mieć szkodliwy wpływ na tężyznę naszych kolan.

Rehabilitacja na powrót do życia

fizjoterapia
Autor: Shama Kern
Źródło: http://www.flickr.com
Mawia się, że koleje losu chodzą po ludziach i jest to stwierdzenie jak ponad wszystko prawdziwe. Można je jednak przeinaczyć w coś tego typu, iż jeśli wypadki mogą chodzić, a jest ich dużo, nie sposób nie spotkać się z którymś z tych przypadków. każdego dnia doznajemy pecha, nie ma dnia, żeby izby przyjęć nie zostały zapełnione takimi, którzy potrzebują pomocy. A potem, w zależności od uszkodzeń prowadzą normalne życie albo są w tzw. poczekalni między zwyczajnym funkcjonowaniem a kalectwem społecznym. W takich kolejach losu pomocny nam jest człowiek, który przywraca nas do pełni zdrowia – czyli rehabilitant.

Wybór roweru magnetycznego jest bardzo znaczący

sprzęt do ćwiczeń
Autor: Stefan Krasowski
Źródło: http://www.flickr.com
Znacznie więcej wydajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest sprzęt na którym ćwiczymy. Dlatego właśnie decydując się na sprawunek własnych urządzeń do treningów, jak i także na pójście do siłowni, pragniemy mieć gwarancję, że korzystamy z takich sprzętów, które są najlepsze, które oferują nam najwięcej funkcji do wyboru, a co się z tym wiąże, które zezwalają nam wszystko dobrać odpowiednio do siebie.

Pojawia się nagle… Czyli informacji kilka o bólu

ból
Autor: Thanh Liêm
Źródło: http://www.flickr.com
Nie ma od niego wolnych i nieskrępowanych. Doskwiera maluczkim, jak i wielkim, był od niepamiętnych czasów i długo jeszcze tu będzie. Nie wybiera, lecz atakuje wszystkich, nie faworyzuje, robi swoją robotę. Ból zęba, bo o nim mowa, to ogólna, niczym przeziębienie, gorzka pigułka ludzkości. Jakie jeszcze przypadłości dopadają ludzkość, przed którymi nie da się po prostu uciec?

Operujemy przepuklinę pachwinową? Nie martw się!

operacja
Autor: Sadasiv Swain
Źródło: http://www.flickr.com
To powszechne, że coś obcego zawsze budzi zaniepokojenie, coś nieco, o czym niedużo wiemy, lub słyszymy plotki, które jeszcze mocniej napędzają bakcyla niepewności. Tak jest jakżeby inaczej z różnorodnymi zabiegami, wizytą w szpitalu. Trudno się szokować, krzepę mamy jedynie jedno, boimy się go zaprzepaścić, ale wiemy, że w przypadku nieprzyjemności powinniśmy zdecydować się nawet na zabieg. Wielu zdiagnozowanych do zabiegu przepukliny pachwinowej zachowuje się bez zaskoczenia – nogi ścina im zgroza, a pot zalewa całe ciało. Bez strachu, ta zabieg jest naprawdę niegroźny. Zresztą poczytajcie jak przebiega tego typu operacja.

Poznaj skuteczne formy relaksu

Masaż
Autor: Prezentokracja.pl
Źródło: Prezentokracja.pl
Im więcej godzin jesteśmy w jednej pozycji, szczególnie jeśli jest to postawa siedząca, tym bez wątpienia gorzej odczuwa to nasz kręgosłup. Mięśnie są zbite, kręgosłup jest przemęczony, a co się z tym wiąże mrowią nam też nogi oraz ręce. Mimo wszystko na szczęście jest kilka możliwości na to, żebyśmy mieli szansę sobie zaradzić z tą niewygodą. Mamy szansę zapisać się na gimnastykę, albo samodzielnie ćwiczyć w domu odpowiednie ćwiczenia rozluźniające, ale także przynajmniej czasami mamy szansę się umówić na masaż.