od100.org

Jakie zalety wynikają z aktywnego trybu życia, takiego jak na przykład sport, wycieczki bądź spacery?

snowboard na śniegu
Autor: Gavin Craigie
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach coraz większym kłopotem w życiu ludzi jest brak praktycznie jakiejkolwiek działalności! Najwięcej czasu spędzamy obecnie w pracy zawodowej, często za biurkiem i przed komputerem, w szkole albo na studiach siedząc przez parę godzin w ławkach, po czym do domu także wracamy wozem i zazwyczaj leżymy przed telewizorem albo komputerem. I tak jest z dnia na dzień- jesteśmy coraz bardziej ospali i niemrawi, mamy słabowitą kondycję i brak jakiejkolwiek woli do działalności poza domem.

Sport to zdrowie!

jogging nad morzem
Autor: David van der Mark
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz więcej Polaków oddało się pasji biegania, temu nie da się zaprzeczyć. Dlaczego wybierają bieg zamiast telewizora? Dla zdrowia, odreagowania, udowodnienia sobie i innym, że dadzą radę... Powodów jest tyle, ilu biegaczy.

Poza tym to tani sport, albowiem aby biegać niepotrzebne są nam przebyte kursy czy profesjonalne oprzyrządowania. Wystarczą dobre buty, ”oddychające” koszulki sportowe i... w drogę!

Jakie plusy ma własnoręcznie robiona ciabatta?

ciabatta
Autor: Universiteitskrant Univers
Źródło: http://www.flickr.com
Ciabatta to pyszne, chrupiące pieczywo, które możesz z łatwością przygotować samemu. Dlaczego jest to dobry pomysł? Z identycznej przyczyny, dla której warto wykonać jakiekolwiek ciasto we własnej kuchni. Pieczywo wykonane własnoręcznie jest źródłem ogromnej satysfakcji. A o to przecież chodzi w kulinariach, by czuć z przyrządzania posiłków przyjemność i satysfakcję. Tego rodzaju wypieki są wyjątkowo cenione w Polsce, gdzie nadal dużą wagę przywiązuje się do tradycji.

Zrzucamy "oponkę" wraz z nastaniem wiosny

suplementy aakg
Źródło: fbb.pl
Wiosna nadchodzi ogromnymi krokami. Po wymagających również dla nielichych twardzieli opadach śniegu, jakie zaowocowały wszelkimi niewygodami, zaspami, chorobami, usterkami w autach i ciągłym lenistwem, jednostajnością i stagnacją, idzie czas roztopów, ocieplenie, totalna zmiana status quo.