od100.org

Jak zdiagnozować własne nastroje

fototerapia
Niepokój, smutek, zmniejszenie aktywności. Przypuszczalnie bierzesz pod rozwagę, czy cierpisz na depresję. Zrób więc krok we właściwą stronę i zobacz na czym stoisz. Nawet w tej chwili możesz wykonać test depresji Burnsa, który odszukasz choćby w internecie. Rozwiązanie testu zajmuje jedynie parę minut, po których dowiesz się czy rzeczywiście chorujesz na depresję, a jeśli nawet, to w jakim stopniu jest poważna.

Jak używać lampy do fototerapii?

fototerapia

Fototerapia to jeden z wyśmienitych sposobów wspierających leczenie depresji. Jeżeli zadręcza nas nieustanny niepokój, rozdrażnienie, wahania nastroju, zbytnia senność, zobojętnienie i ogólna bierność, być może my również cierpimy na depresję sezonową powiązaną z niedoborem światła dziennego. W takim przypadku dobrze jest zakupić lampę do fototerapii i rozpocząć seanse, aby jak najszybciej wrócić do dobrej formy.

Terapia światłem oraz jej zalety

Autor: Marcus Vegas
W ostatnim czasie nadzwyczaj powszechne są zabiegi fototerapii. Fototerapia to naświetlanie przy pomocy właściwego typu światła, które ma właściwości lecznicze i o wiele większą moc aniżeli zwyczajne lampki. Wspomaga leczenie depresji spowodowanej brakiem słońca we wczesnych godzinach, szczególnie podczas zimy. Deficyt światła może doprowadzać m.in. do zaburzeń cyklu snu, wahania nastroju, trudności z koncentracją a także nieprawidłowości w rytmie wydzielania hormonów.