od100.org

Jak zdiagnozować własne nastroje

fototerapia
Niepokój, smutek, zmniejszenie aktywności. Przypuszczalnie bierzesz pod rozwagę, czy cierpisz na depresję. Zrób więc krok we właściwą stronę i zobacz na czym stoisz. Nawet w tej chwili możesz wykonać test depresji Burnsa, który odszukasz choćby w internecie. Rozwiązanie testu zajmuje jedynie parę minut, po których dowiesz się czy rzeczywiście chorujesz na depresję, a jeśli nawet, to w jakim stopniu jest poważna.

Jak używać lampy do fototerapii?

fototerapia

Fototerapia to jeden z rewelacyjnych sposobów pomagających w leczeniu depresji. Jeżeli zamęcza nas nieprzerwany niepokój, nerwowość, wahania humoru, chorobliwa ospałość, przygnębienie i ogólna bierność, prawdopodobnie my także mamy depresję sezonową powiązaną z niedostatkiem światła dziennego. W takim wypadku warto jest zakupić lampę do fototerapii i rozpocząć seanse, by szybko wrócić do świetnej formy.

Terapia światłem oraz jej zalety

Autor: Marcus Vegas
Ostatnimi czasy nadzwyczaj popularne stały się zabiegi fototerapii. Fototerapia to naświetlanie za pomocą odpowiedniego rodzaju światła, które posiada właściwości lecznicze i dużo większą moc niż zwyczajne lampy. Umożliwia leczenie depresji spowodowanej niedostatkiem słońca wcześnie rano, szczególnie w czasie zimy. Niedobór światła może przyczynić się m.in. do zaburzeń cyklu snu, wahań nastroju, trudności z koncentracją a także nieprawidłowości w rytmie wydzielania hormonów.