od100.org

W jakie gry korzystniej jest grać: w komputerowe czy planszowe?

screen z gry komputerowej
Autor: Swazi98chafin
Źródło: http://www.flickr.com
Rynek gier jest nad wyraz dynamiczną specjalnością. Każdego roku przybywa tu bardzo dużo tytułów. Ludzie ciągle je kupują, ponieważ w naszych ciężkich czasach gry są odskocznią od trudów codzienności. Zarówno gry planszowe, jak i komputerowe cieszą się kolosalną popularnością. Jedni wolą zatopić się w wirtualnej rzeczywistości, drudzy grę wśród najbliższych. W które gry bardziej opłaca się grać?

Gra, która przez ciekawy pomysł doczekała się kilku odsłon

Pad, gry na kolsolę
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Gra, która powstała w 1933 roku i była niezaprzeczalnym liderem wśród wielu graczy. Okazała się dosłownie i w przenośni strzałem w dziesiątkę. Dosłownie, bo to typowa strzelanka, która jest najbardziej znaną grą tego rodzaju na świecie, a w przenośni, bo wiele osób po prostu ją kupiło. Doom, bo o tej grze mowa to science-fiction, gdzie fabuła odgrywa bardzo duże znaczenie. Ludzie skolonizowali wiele planet miedzy innymi Marsa i jego satelity. Na skolonizowanym Marsie stworzono bazę wojskową, wysłany zostaje tam główny bohater, czyli postać, w którą się wcielamy.

Czemu gra The Sims jest lubiana?

gra
Autor: Play Among Friends Paf
Źródło: http://www.flickr.com
Gry komputerowe cieszą się współcześnie rzeczywiście dużą popularnością. Cały czas na rynku pojawiają się następne propozycje, nie tylko gier, ale również zaawansowanych konsol, które z miejsca zaczynają sprzedawać się jak świeże bułeczki. Jedną z najbardziej znanych gier na świecie, jaka podbiła serca milionów użytkowników jest gra The Sims.

Gadżety dla każdego gracza

komp
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Nie jest tajemnicą, że gry komputerowe cieszą się aktualnie dużą popularnością. Większość osób traktuje je jedynie jako rozrywkę, jednakże zdarzają się zapaleni fani, którzy z zapartym tchem czekają na kolejne wersje ulubionej gry. Rzecz jasna, współczesne propozycje zachwycają swoją grafiką, interesującą fabułą oraz gwarantują adrenalinę, której w zwyczajnym życiu bardzo często brakuje.

Dlaczego można pozwalać dzieciom grać w gry komputerowe?

komputer
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Niemało rodziców ma wątpliwości, czy ich dzieci powinny grać w gry na komputerze, czy też zupełnie zakazać im takich rozrywek. Na to pytanie nie ma jasnej odpowiedzi, jako że bardzo wiele zależy od tego, jakie gry najczęściej wybiera nasz podopieczny oraz czy dana gra jest dostosowana do jego wieku itp.

Które zalety gier komputerowych są najistotniejsze?

gra komputerowa
Źródło: http://www.morguefile.com/
Gry komputerowe fascynują osoby w różnym wieku - nie tylko mężczyzn, ale również o wiele częściej i kobiety. Grają nie tylko młodsze osoby, ale i te trochę starsze. Współcześnie odnajdziemy tak dużo wszelkiego rodzaju gier, iż właściwie każdy, bez względu na to, czym się interesuje, może odszukać coś idealnego dla siebie.

Minecraft to obecnie jedna z najbardziej popularnych gier na rynku

komputer
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Minecraft to aktualnie jedna z najbardziej znanych gier na rynku - w naszym kraju, lecz pewnie w pozostałych również, natrafić można na setki tysięcy zapalonych fanów akurat owej gry. W sumie autor tekstu raczej nie zalicza się do ogromnych fanów Minecrafta, ale oczywiście bardzo dobrze potrafi zrozumieć fenomen owego rozrywkowego produktu.

Chyba każdy, kto ma w domu komputer od czasu do czasu lubi sobie pograć

gra komputerowa
Autor: Cauthon
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście nic złego w tym nie będzie pod warunkiem że robi się to rozsądnie, a oprócz tego wybiera odpowiednie gry. Jeśli ktoś będzie przesiadywał po kilkanaście godzin przy komputerze, lekceważąc zawodowe obowiązki czy szkołę, to jednak przesadza trochę z graniem i powinien odrobinę zwolnić. Ważny jest także dobór właściwych gier, zwłaszcza jeśli będzie chodzić o młodzież i dzieci.

Dowiedz się w jaki sposób rozwijały się gry na komputer i na konsolę

konsola Xbox
Autor: audioreservoir
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie od setek lat robili wszystko, aby dostarczyć sobie zabawy i rozrywki. Pojawienie się komputerów w dużym stopniu to ułatwiło, można wręcz powiedzieć że zrewolucjonizowało rynek rozrywki. Gry na pierwszych komputerach nie były skomplikowane, ale szybki i dynamiczny wzrost szybkości komputerowego sprzętu sprawił, że także same gry się bardzo zmieniły. W sprzedaży pojawiać się zaczęły coraz wydajniejsze układy graficzne, szybsze kości pamięci i większe dyski, a wraz z tym komputerowe gry z coraz ładniejszą i efektowną grafiką.

Najstarsze komputerowe gry nie były wyrafinowane, lecz wynikało to z dużych ograniczeń sprzętowych

gry komputerowe
Komputery od długiego czasu są obecne w naszym życiu, dzisiaj w większości domów, mieszkań i firm znaleźć można czy to duży stacjonarny komputer PC, czy też mały, zgrabny laptop. Sporo osób stosuje komputery do pracy zawodowej, ale tak samo dużo, jeżeli nie więcej na komputerowym sprzęcie lubi sobie raz na jakiś czas zagrać. Najstarsze komputerowe gry były bardzo proste, lecz to wszystko wynikało z dużych ograniczeń sprzętowych.