od100.org

Humanista kontra ścisłowiec

Nauka: humaniści vs. ścisłowcy
Autor: shho
Źródło: http://sxc.hu
Jeśli humanista twierdzi, że „świat schodzi na psy”, to ścisłowiec zacznie wieszać na nim te psy, pokazując swoją przewagę w aktualnej realności. Słowa humanisty oczywiście są zbyt mocne, bo świat jest za bardzo skomplikowany, by mówić o nim w sposób czarno-biały, jednakże powinniśmy potwierdzić, że osoby o bardziej matematycznych czy fizycznych (ścisłe nauki) zdolnościach mająnieznacznie łatwiej. A co się dzieje w tym momencie z humanistami? Albo mają jakiś pomysł, albo przybici chodzą do Urzędu Pracy.

Pozytywy imprez firmowych

Questing – niezapomniana przygoda dla całej rodziny
Autor: Planet PR
Źródło: Planet PR
Ludzie spędzają w zakładzie pracy większą część dnia, z tego powodu kierownicy powinni starać się o utrzymanie dobrych nastrojów personelu. Jednym ze sposobów na podtrzymanie właściwej atmosfery są imprezy firmowe.

Gry na konsole mają sporo atutów!

konsola Xbox One
Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Ten tekst jest dedykowany głównie takim ludziom, którzy nadal za bardzo deprecjonująco podchodzą do kwestii grywania w gierki konsolowe. Przecież wyłącznie całkowity ignorant wychodzi z tego założenia, iż choćby gry logiczne ps2 nie cechują się niezwykle wieloma zaletami. Internauci, którzy bardzo dobrze wiedzą, że gry to coś fantastycznego niech w sumie przejdą dalej, lecz jeśli ten artykuł czyta w tym momencie niewdzięcznik oczerniający niezwykły świat gier, niewątpliwie nie może zignorować dalszej części. Naturalnie to mały żart, mimo wszystko żyjemy w wolnym kraju. A więc: jak efektywnie przekonać niedowiarków do gierek?

Dbajmy o sprawność fizyczną

rehabilitacja
Autor: Ben Sutherland
Źródło: http://www.flickr.com
Im większa jest nasza sprawność fizyczna, tym większa szansa na to, że prościej poradzimy sobie w dalszym życiu, prościej będzie nam znaleźć pracę, czy zdecydować się na robienie różnych kolejnych czynności. Mimo wszystko o dobre funkcjonowanie ciała trzeba już troszczyć się od małego, a jeżeli dostrzegamy coś niepokojącego u swojego dziecka, to należy jak najszybciej swoje obawy wyjaśnić z lekarzem, tak żeby to on potem zaznaczył nam co powinniśmy zrobić.