Leczenie wad wzroku

admin 12 października 2018

W obecnej rzeczywistości coraz częstszym zjawiskiem stają się różnego rodzaju wady wzroku. Określenia takie jak „operacje zeza” słyszane są bardzo często. Oprócz wad wrodzonych, które pojawiały się właściwie zawsze, częste są schorzenia nabyte. Wynikają one najczęściej z niewłaściwego trybu życia. Chodzi w pierwszej kolejności o tak popularne obecnie przyrządy jak telewizja czy komputer. Same w sobie nie powodują wad wzroku.

Read More

Przydatne rady o genetyce

admin 12 października 2018

Genetyka jest jedną z gałęzi medycyny, obecnie niezwykle potrzebną. Zajmuje się bowiem na przykład zagadnieniami schorzeń o podłożu genetycznym, które mają miejsce stosunkowo często. Im więcej zaś energii poświęca się na badanie tego rodzaju kwestii, tym większa jest szansa na zapobieganie i leczenie osób z wadami wrodzonymi. Dziedzina ta zajmuje się również ustalaniem cech dziedzicznych takich jak przykładowo aspekty wyglądu. Z tego powodu na przykład do poradni zajmujących się badaniami genetycznymi zgłaszają się osoby chcące określić ojcostwo dziecka, takie testy są bowiem w poradniach wykonywane.

Read More

Kiedy chcemy odnaleźć dobrego genetyka w Kielcach

admin 12 października 2018

Genetyka to wielce ważna gałąź medycyny. Przecież jeżeli rodzice chcieliby upewnić się czy ich dziecko będzie mogło po nich odziedziczyć przeróżne schorzenia, takie właśnie genetyczne, powinni najzwyczajniej w świecie zgłosić się do jakiegoś genetyka. W zasadzie w Polsce nie funkcjonuje za wielu doktorów od genetyki, lecz tak czy siak nie można powiedzieć, że będziemy mieć ogromny problem z natrafieniem na kieleckiego genetyka. Głównie z tego powodu, iż w sumie sam popyt na usługi wykonywane przez genetyków nie należy do dużych.

Read More